Imię: Renat – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Renat? Kiedy są imieniny Renata i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Renat

Renat – imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa oznaczającego „urodzony na nowo”. Żeńskim, i o wiele bardziej popularnym, odpowiednikiem imienia Renat jest Renata. Francuski odpowiednik imienia – Rene jest natomiast bardzo powszechny. Renat obchodzi imieniny 12 listopada i 6 października.

Mężczyzna o tym imieniu cechuje się stałym, zrównoważonym charakterem, dzięki czemu zazwyczaj obiektywnie i słusznie ocenia sytuację. Jego cechą nadrzędną jest uparte i pracowite dążenie do wyznaczonych celów. Nie poddaje się łatwo, gdy coś mu nie wychodzi, wytrwale i uparcie rozgryza trudności i problemy, aż dojdzie do przezwyciężenia przeciwności. Lubi stawiać sobie wciąż nowe cele i nowe wyzwania. Renat zawsze jest aktywny i do życia koniecznie potrzebuje wielkich przedsięwzięć i zadań. Potrafi działać w kilku dziedzinach jednocześnie i nie sprawia mu to większych trudności. Szybko regeneruje siły i wciąż jest gotowy do nowych zadań.

Osoba o tym imieniu, zarówno Renat (mężczyźni) jak i Renat (kobiety), posiada żywą, analityczną i nieco ironiczną inteligencję. Renat potrafi być uczuciowy, ale rzadko będzie to okazywał. Przy tym jest bardzo towarzyski, lubi przyjmować gości i zawsze gotowy jest do pomocy innym. Wytrwały, bardzo zaradny i bardzo aktywny, poradzi sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. W miłości i przyjaźni bywa zaborczy i bardzo pamiętliwy – gdy ktoś zrobił mu kiedyś przykrość lub zranił go, będzie o tym pamiętał i gdy nadarzy się okazja, odegra się.

Imieniny Renata

Renat imieniny obchodzi: 6 października oraz 12 listopada.

Znani imiennicy

  • Rene Andegaweński – zwany Dobrym Królem Rene, książę Andegawenii i Lotaryngii, król Neapolu i Jerozolimy;
  • Rene Descartes – czyli Kartezjusz, francuski filozof Oświecenia, skrajny racjonalista, uważany za prekursora nowożytnej kultury umysłowej;
  • Rene Goscinny – pisarz, scenarzysta, twórca komiksu europejskiego, twórca komiksu o Asterixie, twórca serii książek dla dzieci o Mikołajku;
  • Rene Clair – francuski reżyser filmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *