Imię: Renata – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Renata? Kiedy są imieniny Renaty i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Renata

Renata to żeńskie imię, pochodzące od łacińskiego słowa oznaczającego „odrodzona”.

Renata to perfekcjonistka w każdym calu. We wszystkim, za co się zabiera, wkrótce osiąga mistrzostwo. Niezwykłe dokładna, staranna i uporządkowana. Posiada ogromny szacunek do pracy i osiągnięć zarówno własnych, jak i cudzych.

Nie zawsze wystarcza jej jednak to, co dostaje od losu. Ma swoje cele i wartości, do których dąży za wszelką cenę. Ciągły rozwój i nauka – tylko to się dla niej liczy.

Uzdolniona artystycznie, choć i nauki ścisłe nie stwarzają jej większych problemów. Spełni się wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja i gruntowne wykształcenie.

Poprzez swoje wszechstronne zainteresowania lubi zajmować się wieloma rzeczami jednocześnie. Ma jednak duże zdolności regeneracyjne i nawet po największym wysiłku szybko dochodzi do siebie. Stąd też często odnosi sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych.

Bardzo odporna na stres, doskonale radzi sobie w trudnych sytuacjach. Nie można jednak o niej powiedzieć, że jest potulna jak baranek. Wśród przyjaciół i bliskich ceni sobie ład, porządek i dyscyplinę.

Na poczet jej wad z pewnością zaliczyć można nadmierną chęć pokazania się, dominacji. Lubi błyszczeć i wywierać wrażenie na innych, lecz robi to z takim wdziękiem, że wszystko natychmiast zostaje jej wybaczone.

Imieniny Renaty

Imieniny Renaty są najczęściej obchodzone 12 listopada, lecz Renata może także obchodzić imieniny 28 marca.

Znane imienniczki

  • Renata Kaczoruk – polską modelka, aktorka i osobowość telewizyjna
  • Renata Przemyk – polska wokalistka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *