Imię: Robert – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Robert? Kiedy są imieniny Roberta i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Robert

Robert – imię pochodzenia starogermańskiego, wywodzi się od słów broth ‘sława, chwała’ i beraht ‘błyszczący, lśniący”, w związku z czym oznacza człowieka opromienionego sławą. Trzeba powiedzieć o tym, iż to imię często występuje w starogermańskich legendach. W naszym kraju było już znane w dobie średniowiecza, ale nie cieszyło się  wtedy zbytnią popularnością, podobnie było też w kolejnych epokach. Natomiast modne stało się ono w latach 70. XX wieku. Niestety w ostatnich dziesięcioleciach znów zostało zapomniane.

Otóż, mężczyzna o tym imieniu jest bardzo inteligentny i oczytany, gdyż książki to jego największa pasja. Dlatego może pochłaniać je w niezliczonych ilościach. Poza tym, interesują go wszelkie tajemnice, kocha rozwiązywać zagadki, poznawać prawidła rządzące światem. Poza tym, Robert specjalizuje się zazwyczaj w jednej dziedzinie, w której jest naprawdę świetny, w związku z czym jest on cenionym np. informatykiem, lekarzem czy dziennikarzem. Przede wszystkim, wszystkie powierzone mu zadania wykonuje dokładnie i nigdy nie wyręcza się innymi.

Trzeba powiedzieć o tym, że mężczyzna o tym imieniu lubi ryzykować, nie boi się trudnych spraw, gdyż dzięki swej błyskotliwości zazwyczaj potrafi je rozwiązać. Nie przywiązuje też wagi to tego, co inni mówią na jego temat, bowiem ważne jest dla niego tylko to, by żyć w zgodzie z własnym sumieniem. Nie preferuje wielkich zbiorowisk, nie prowadzi bujnego życia towarzyskiego, a kiedy uznaje, że nadszedł czas na założenie rodziny, dziwnym trafem znajduje odpowiednią kandydatkę na żonę i co najważniejsze szczerze ją kocha. Oczywiście, swym bliskim zawsze zapewnia godziwe życie, gdyż jest człowiekiem zaradnym i szybko robi karierę zawodową.

Bywa, iż Robert jest autorytetem dla innych osób, które często stawiają go jako wzór pracownika, kolegi, męża czy ojca. Niestety, czasami pragnie dominować nad innymi, co nie zawsze wszystkim się podoba, w szczególności dzieciom i ukochanej kobiecie, którzy pragną też mieć swoje zdanie na określony temat.

Imieniny Roberta

Imieniny Roberta są obchodzone najczęściej: 17 kwietnia, 21 lutego, 7 czerwca oraz 17 września. Robert może także obchodzić imieniny: 27 marca, 29 kwietnia, 13 maja, 18 lipca i 1 listopada.

Znani imiennicy

  • Robert Francis Kennedy – polityk,
  • Robert Louis Stevenson – pisarz,
  • Robert De Niro – aktor,
  • Robert Schumann – kompozytor,
  • Robert Lewandowski – piłkarz,
  • Robert Korzeniowski – chodziarz,
  • Robert Mateja – skoczek narciarski,
  • Robert Pattinson – angielski aktor,
  • Robert Makłowicz – krytyk kulinarny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *