Imię: Roch – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Roch? Kiedy są imieniny Rocha i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Roch

Roch – imię męskie; pochodzi od germańskiego słowa ‚hrok’ – kruk, wrona.

Roch śmiało idzie przez życie, nie bacząc na nic, ani na nikogo. Gdy sobie coś postanowi, za wszelką cenę musi to osiągnąć, choćby kosztem innych. Jego życie musi posiadać określony cel.

Nie lubi stać w miejscu. Woli się kilka razy pomylić, brnąc twardo do przodu, niż być nieomylnym i trwać w jednym punkcie.

Nie znosi ludzkich słabości, więc nie próbuj wzbudzać w nim współczucia, bo i tak niczego nie osiągniesz. Subiektywny egocentryk, który jednak jest w stanie wiele poświęcić dla idei.

Jego działanie wyraża się poprzez walkę. Przyjaciele nie są dla niego niezbędni. Woli otaczać się nieprzyjaciółmi, gdyż to stanowi dla niego wyzwanie.

Nie umie, a właściwie nie chce, okazywać swych uczuć. Zawsze opanowany, potrafi umiejętnie panować nad swoimi reakcjami.

Roch zazwyczaj wykazuje się niesamowitą inteligencją, i to zarówno analityczną, jak i syntetyczną. Nie jest jednak zanadto komunikatywny, stąd nie ma okazji, aby to uzewnętrznić. Zresztą nawet tego nie potrzebuje. Nigdy nie stara się błyszczeć. Jego największe sukcesy to te niewidoczne.

Jest bardzo uparty, nie umie iść na kompromis. Cechuje go jednak ogromna odpowiedzialność, dlatego wszystko, co robi, traktuje bardzo poważnie. Umie dotrzymać obietnicy.

Imieniny Rocha

Imieniny Rocha są obchodzone najczęściej dnia 16 sierpnia, lecz Roch może także obchodzić imieniny 17 listopada.

Znani imiennicy

  • Roch Kossowski (1737–1813) – podskarbi wielki koronny
  • Roch Siemianowski – polski aktor
  • Rok Benkovic – słoweński skoczek narciarski
  • Rochus Misch – nacjonalista niemiecki; SS-Mann
  • Roque Santa Cruz – piłkarz paragwajski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *