Imię: Roger – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Roger? Kiedy są imieniny Rogera i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Roger

Roger – imię męskie pochodzenia germańskiego, stanowi skrót imienia Rudiger, które wywodzi się ze staroniemieckich słów hrod, hruod oznaczającego „sławę, chwałę” i per oznaczającego „oszczep”. Samo imię oznacza więc tego, który zdobył sławę we władaniu oszczepem, sławnego oszczepnika. Imię to popularne jest zwłaszcza w Anglii i Francji.

Mężczyźni o imieniu Roger są na co dzień osobami spokojnymi i opanowanymi, ale bywają też bardzo pobudliwi i drażliwi. Szczególnie gdy krytykuje się ich i ich pomysły, stają się niecierpliwi i łatwo wyprowadzić ich z równowagi. Ogromną zaletą ich charakteru jest to, że potrafią panować nad swymi emocjami i pracują nad swoimi wadami. Zazwyczaj są wrażliwi i bardzo uczuciowi, lecz starają się, by emocje i uczucia nie wpływały na ich pracę.

Roger ma masę ciekawych, nowych pomysłów i – co najważniejsze – potrafi je skutecznie realizować. Nie poprzestaje na wizjach i pomysłowych projektach, ale od razu aktywnie przystępuje do ich realizacji. Zdarza się jednak, że brakuje mu silnej woli do pełnej i finalnej realizacji zadania, wtedy warto gdy ma koło się dobrych, kompetentnych pracowników, którzy poprowadzą sprawę do końca.  W życiu zawodowym mężczyźni ci lubią zadania, które wymagają wysiłku twórczego i realizatorskiego, dlatego świetnie sprawdzają się jako aktorzy, pracownicy teatru, reżyserzy filmowi i teatralni, pisarze, a zwłaszcza jako kierownicy. W miłości bywają niestali i często niezdolni do pełnej miłości. Lubią eleganckie towarzyskie przyjęcia, ale ważne, by nie był one zbyt częste.

Imieniny Rogera

Roger imieniny obchodzi: 4 stycznia, 5 stycznia, 28 stycznia, 1 marca, 15 września oraz 15 listopada.

Znani imiennicy

  • Brat Roger (Roger Louis Schutz-Marsauche) – założyciel wspólnoty z Taize;
  • Roger Bacon – angielski filozof średniowieczny, franciszkanin;
  • Roger Federer – szwajcarski tenisista;
  • Roger Moore – brytyjski aktor filmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *