Imię: Roksana – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Roksana? Kiedy są imieniny Roksany i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Roksana

Roksana to imię staroperskie. W języku tym brzmiało ono “Raohszana” i oznaczało “jaśniejąca” albo “jutrzenka”. Było ono związane z planetą Wenus – patronką miłości, sztuki, harmonii. Do Grecji imię to przywędrowało z Persji. Jak wiemy nosiła je żona Aleksandra Wielkiego. Szczęśliwą liczbą imienia jest trzy. Trójka bowiem symbolizuje energię, urodę i śmiałość. Ludzie wierzą że liczba ta wróży powodzenie w życiu osobistym i zawodowym.

Jak się okazuje Roksana to kobieta wesoła, energiczna, której głowa przepełniona jest niezwykłymi pomysłami. Odnosi wiele sukcesów i wie jak sobie radzić z konkurencją. Interesuje ją fotografia, sztuka i muzyka. Roksana umie odnaleźć się w każdej sytuacji i nie boi się żadnych wyzwań. Łatwo nawiązuje nowe znajomości i ma wielu przyjaciół. Wolny czas najchętniej spędza w gronie znajomych, najczęściej w dyskotece lub na domowej imprezie. Potrafi dobrze się bawić nawet gdy ma wiele problemów. Po prostu na chwile o nich zapomina i jak gdyby wyłącza się z rzeczywistości. Jest to osoba bardzo przebojowa i otwarta na nowe przygody i doznania. Tego czego najbardziej nie lubi to życie monotonne i bezczynne. Chętnie zamieniłaby swój samochód na rower i dojeżdżałaby nim do pracy, bo lubi aktywność fizyczną i zawsze kiedy tylko ma chwilkę wolnego czasu stara się wykorzystać ją jak najlepiej. Uwielbia podróżować i zwiedzać nowe kraje. Chciałaby odbyć podróż dookoła świata.

Roksana zwykle kieruje się porywami serca. Raczej nie myśli o konsekwencjach, bo dla niej liczy się jedynie dobra zabawa. Niestety wbrew pozorom Roksana jest bardzo wrażliwa i często płacze godzinami z błahych powodów. Łatwo ją zranić nawet najmniejszym słowem krytyki. Ma wiele przygód miłosnych i nie jest stała w uczuciach. Zdecydowanie woli krótkie, niezobowiązujące związki.

Imieniny Roksany

Imieniny Roksany są obchodzone najczęściej 15 lipca i 14 września.

Znane imienniczki

  • Roksana – córka Heroda Wielkiego, królewna żydowska
  • Roxanne Day – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna
  • Roksana Jonek – Miss Polonia 1997
  • Rossana Martini – włoska aktorka, Miss Włoch 1946
  • Roksana Węgiel – młoda polska piosenkarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *