Imię: Roland – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Roland? Kiedy są imieniny Rolanda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Roland

Pochodzenie imienia Roland nie jest do końca znane. Być może jest to imię francuskie, lecz równie dobrze może wywodzić się ze starogermańskiego słowa oznaczającego „sławny w kraju”„bohater narodowy”.

Osoby o tym imieniu od małego są bardzo ułożone i spokojne. Posiadają łatwą zdolność aklimatyzacji, nie sprawiają większych problemów wychowawczych. Są bardzo przywiązane do rodziny i domowego ogniska.

Wrażliwi ekstrawertycy. Poczucie bezpieczeństwa zyskują dopiero wówczas, gdy mają absolutną pewność, że łączące ich więzi są trwałe i stabilne. Nie lubią, gdy ktoś próbuje im narzucić własne zdanie lub udzielać rad w stylu „ja na twoim miejscu…”.

Bywają nadpobudliwi, co znajduje swój wyraz zarówno w słowach, jak i gestach. Ich nadmierna drażliwość może wywoływać irytację. Pilni, staranni i odpowiedzialni pracoholicy. Mają dobrą intuicję, która służy im jednak tylko i wyłącznie do odnoszenia sukcesów w grach i zabawach.

Inteligentni, błyskotliwi, bywają złośliwi. Nie lubią wdawać się w szczegóły; wręcz przeciwnie – czasem do wszystkiego podchodzą zbyt pobieżnie.

Ich wrażliwość idzie w parze z uczuciowością. Poprzez swój wrodzony wdzięk i urok, cieszą się sporym powodzeniem u płci przeciwnej. Nie przywiązują jednak dużej wagi do składanych obietnic, więc na pewno nie należy wierzyć we wszystko, co mówią.

Imieniny Rolanda

Imieniny Rolanda są obchodzone najczęściej dnia 15 września, lecz Roland może także obchodzić imieniny 9 sierpnia.

Znani imiennicy

  • Hrabia Roland – rycerz Karola Wielkiego, bohater „Pieśni o Rolandzie”
  • Roland Emmerich – niemiecki producent filmowy, reżyser i scenarzysta
  • Roland Barthes – francuski krytyk literacki oraz pisarz
  • Roland Garros – francuski pilot
  • Roland Dembończyk – polski trener siatkówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *