Imię: Róża – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Różą? Kiedy są imieniny Róży i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Róża

Róża – imię pochodzenia łacińskiego. Znaczy tyle co ‚rosa’, a więc po prostu „róża”. W zasadzie istnieje wiele podobieństw pomiędzy tym pięknym kwiatem, a charakterem osób noszących to imię.

Róża bowiem napotyka w swoim życiu na wiele trudności. Z reguły los jej nie oszczędza, zaś rywalizacja jest na stałe wpisana w jej życiorys.

Usposobienie ma raczej nerwowe, trudno jej się opanować. Kierują nią emocje, zaś jej pasja i namiętność potrafi zdominować całe jej życie.

Nie cierpi być zależna od kogoś lub czegoś. Chodzi własnymi ścieżkami, które pozwalają jej zdobyć cenne życiowe doświadczenie.

Ciężko jej usiedzieć w jednym miejscu. Musi być w ciągłym ruchu, bezczynność jest dla niej prawdziwą męczarnią. Jest bardzo ambitna i z pewnością, wie, czego chce.

Posiada niesamowitą zdolność akceptacji i przystosowywania się do otoczenia. Pomimo wiele przeciwności, ma w sobie niezwykłą radość życia. Lubi imponować innym i zbierać liczne pochwały. Nie próbuj nawet jej krytykować – nie zniesie tego!

Najlepiej czuje się u steru władzy i w posiadaniu dużej sumy pieniędzy. Jest osobą bardzo żywiołową, która podejmując decyzje, uważa, że nie ma nic do stracenia. Dlatego lubi ryzyko i stawia wszystko na jedną kartę. Jej życiowe motto brzmi: „Wszystko, albo nic.”

Imieniny Róży

Imieniny Róży są obchodzone najczęściej: 6 marca, 7 maja i 23 sierpnia. Róża może obchodzić imieniny także: 9 lipca oraz 13 grudnia.

Znane imienniczki

  • Św. Róża z Limy,
  • Róża Ostrowska – polska pisarka,
  • Róża Luksemburg – polsko-żydowska działaczka ruchu robotniczego,
  • Róża Thun – polska działaczka organizacji pozarządowych,
  • Rosa Reichert – niemiecka mistrzyni olimpijska w narciarstwie alpejskim,
  • Róża Kasprzak – polska tyczkarka,
  • Rose Hill – brytyjska aktorka,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *