Imię: Rudolf – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Rudolf? Kiedy są imieniny Rudolfa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Rudolf

Męskie imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów oznaczających „sława wilka”. Szczególną popularnością cieszyło się wśród panujących rodów w Austrii i Niemczech. W Polsce znane od XII wieku. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Rudolfa i Rudolfina.

Można śmiało powiedzieć, że Rudolf posiada dwie skrajne osobowości. Jego początkowo sceptyczne nastawienie przechodzi w ostateczne przekonanie o słuszności decyzji i poglądów.

W kontaktach międzyludzkich bywa na swój sposób szorstki i nieprzystępny. W życiu kieruje się logiką i tylko w ten sposób usiłuje tłumaczyć wszystko, co go otacza.

Niestety konsekwencja nie jest jego mocną stroną. Nierówno dozuje sobie również zapał do pracy. Raz bowiem działa wytrwale i intensywnie, aby następnym razem całkowicie „osiąść na laurach”.

Rudolf jest człowiekiem niezwykle opanowanym i spokojnym. Niełatwo wyprowadzić go z równowagi. Cechuje go jednak dość powolna zdolność reakcji. Dopiero „po fakcie” zastanawia się, jak powinien był właściwie postąpić.

Nie boi się pracy, z chęcią podejmuje się trudnych wyzwań. Jest sumienny i pracowity, bez najmniejszych obaw można powierzyć mu skomplikowane zadania fizyczne i umysłowe. Musi mieć jednak dowód, że to, co robi, przynosi widoczne rezultaty. W przeciwnym wypadku szybko się zniechęca.

Wierny i oddany przyjaciel. W każdej sytuacji można na nim polegać. Nie jest w stanie wybaczyć jedynie zdrady. Potrzebuje grona słuchaczy, które z ochotą będzie mu przytakiwać. Huczne imprezy i zjazdy rodzinne nie są jednak dla niego. Często zasłania się pracą, aby tylko w nich nie uczestniczyć.

Imieniny Rudolfa

Rudolf imieniny obchodzi w następujące dni: 21 czerwca, 25 lipca, 1 sierpnia, 17 października oraz 1 grudnia.

Znane osoby o imieniu Rudolf

  • Rudolf Hess – jeden z przywódców niemieckiej III Rzeszy
  • Rudolph Valentino – włoski aktor filmowy, gwiazda kina niemego
  • Rudolf Diesel – niemiecki inżynier, konstruktor i wynalazca, twórca silnika wysokoprężnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *