Imię: Rufus – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Rufus? Kiedy są imieniny Rufusa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Rufus

Rufus – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Pochodzi od przymiotnika oznaczającego „rudowłosy”. Kilkunastu świętych nosiło to imię. Rufus obchodzi imieniny 14 czerwca, 27 sierpnia, 25 września, 7 listopada, 21 listopada, 28 listopada, 18 grudnia.

Mężczyźni o imieniu Rufus mają niespokojną i nieco chaotyczną naturęTrudno u nich o spokój wewnętrzny i pogodę ducha. Niezmiernie rzadko bywają odprężenie, zadowoleni z życia i z siebie i beztroscy. Ich postępowanie jest natomiast bardzo nerwowe i pobudliwe. Naczelną zasadą, którą kieruje się w życiu, zarówno w życiu zawodowym, towarzyskim, jak i w życiu uczuciowym jest ostrożność. Bardzo boi się porażek, dotkliwych rozczarowań i nieudanych przedsięwzięć. Jednocześnie tej przezorności, roztropności towarzyszy podejrzliwość. Rufus wszędzie będzie węszył podstęp lub zagrożenie. Z tego powodu bardzo ostrożnie dobiera sobie przyjaciół i znajomych, bardzo długo pozostaje podejrzliwy, nieufny i zdystansowany.

Jeszcze trudniej zaangażować się Rufusowi w związek uczuciowy. Nigdy nie pozwoli sobie na kierowanie się wyłącznie emocjami, uczuciami i intuicją. Każdą znajomość będzie analizował, racjonalnie rozpatrywał i oceniał. Z jednej strony takie usposobienie chroni go przed wieloma nieudanymi, przelotnymi i bolesnymi znajomościami, ale z drugiej strony trudno mu będzie zaangażować się całkowicie w relację miłosną. Rufus twardo stąpa po ziemi, bardzo racjonalnie i obiektywnie podchodzi do życia i do relacji z innymi ludźmi. Dzięki temu jest stałym, zrównoważonym człowiekiem, nie musimy obawiać się z jego strony kaprysów i nieprzewidywalnych reakcji. Gdy dopuści nas do swego życia prywatnego, okazuje się być wiernym, solidnym człowiekiem, na którym można polegać.

Imieniny Rufusa

Imieniny Rufusa są obchodzone najczęściej 21 listopada, lecz Rufus może także obchodzić imieniny: 27 sierpnia, 25 września, 7 listopada, 28 listopada oraz 18 grudnia.

Znani imiennicy

  • Rufus z Metzu – święty, 9. biskup Metzu, patron kolarzy i grenadierów;
  • Rufus Wainwright – wokalista pochodzenia kanadyjsko-amerykańskiego;
  • Rufus Scrimgeour – postać z cyklu Harry Potter J.K. Rowling.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *