Imię: Ryszard – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ryszard? Kiedy są imieniny Ryszarda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ryszard

Ryszard – imię męskie o pochodzeniu germańskim. Imię pochodzi od słowa oznaczającego „ten, który jest bogaty, potężny”. Imię to było bardzo popularne w Anglii, nosiło je kilku angielskich królów i kilkunastu świętych angielskich.

Mężczyzna o imieniu Ryszard jest wrażliwym, ambitnym i serdecznym człowiekiem, którego cechuje przede wszystkim stałość przekonań, poglądów i uczuć. Spokojny, stabilny, trzyma się wytrwale przyjętych wartości i ideałów, dzięki czemu można na nim polegać i można być go pewnym. Ryszard należy do mężczyzn, którzy patrzą na życie prosto i przy pomocy kilku zasad i idei starają się uprościć sobie i wyjaśnić wszelkie dylematy i wątpliwości. Z całą pewnością nie będzie on roztrząsał subtelnych i skomplikowanych kwestii egzystencjalnych lub etycznych. Rozsądny, trzeźwo myślący, bardzo praktyczny, zawsze sprawdza każdy pomysł lub każdą ideę od strony ich praktycznych zastosowań. Mężczyźni o tym imieniu cenią sobie wolność i niezależność w działaniu i myśleniu. Nie ulegają oni łatwo wpływom innych ludzi, zawsze samodzielnie, po dokładnym namyśle wyrabiają sobie własne zdanie.

Na pierwszy rzut oka nie widać, iż Ryszard jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Szczególnie wrażliwy jest na krzywdę innych ludzi, dlatego często pomaga charytatywnie i stara się w miarę możliwości zawsze być do dyspozycji przyjaciół i znajomych, którzy przeżywają jakieś problemy. W miłości jest bardzo stały i lojalny wobec partnerki. Lubi życie rodzinne, jest zazwyczaj dobrym, kochającym ojcem, któremu zależy na wychowaniu dzieci na dobrych, uczciwych i pracowitych ludzi. Ryszard potrafi doskonale zrównoważyć życie zawodowe i rodzinne. W życiu zawodowym są niezwykle sumiennymi i zdyscyplinowanymi osobami, które wytrwale dążą do założonych celów.

Imieniny Ryszarda

Imieniny Ryszarda są najczęściej obchodzone: 7 lutego, 3 kwietnia i 18 kwietnia. Ryszard może także obchodzić imieniny: 26 kwietnia, 9 czerwca, 14 czerwca, 9 sierpnia i 7 września.

Znani imiennicy

  • Ryszard Kapuściński – reportażysta, pisarz, publicysta, poeta, niezwykle popularny na całym świecie;
  • Ryszard Kalisz – polityk, z wykształcenia adwokat;
  • Ryszard Rynkowski – piosenkarz, kompozytor, gra na pianinie;
  • Ryszard Riedel – wokalista, autor tekstów, wieloletni frontman zespołu Dżem;
  • Ryszard Kotys – aktor, znany m.in. z roli Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *