Imię: Sabina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Sabina? Kiedy są imieniny Sabiny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sabina

Sabina – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Jego męskim odpowiednikiem jest imię „Sabin”.

Sabina to osoba o niełatwym charakterze. Gdy coś sobie postanowi, nawet nie próbuj jej od tego odwieść – daremny Twój trud! Jest bardzo zdecydowana, pewna siebie i tego, co robi. Ludzi i rzeczywistość postrzega i ocenia tylko subiektywnie. Na wszystko patrzy tylko i wyłącznie ze swojej perspektywy.

Z sukcesem potrafi wykorzystać wszystkie okazje, które zsyła jej los. Zawsze zachowuje zimną krew, potrafi trzeźwo i logicznie myśleć. Nie jest jednak odporna na wszelkie przeciwności, jakie przyjdzie jej w życiu napotkać. Traktuje je jak osobistą porażkę i zniewagę. Nigdy nie zapomina wyrządzonych raz krzywd. Potrafi skutecznie i okrutnie się zemścić.

Sumienna, staranna, prowadzi uporządkowany tryb życia. Pomimo tego, że łatwo dostosowuje się do otaczającej rzeczywistości, nie zawsze potrafi cieszyć się pełnią szczęścia.

Typowa materialistka, ceniąca życie ponad stan. Lubi intrygi, natomiast nie znosi być uzależniona od kogoś lub czegoś. Rzadko ufa ludziom. Odnosi sukcesy wszędzie tam, gdzie wymagana jest kobieca sprawność, intelekt, ostrożność i takt.

Wyróżnia ją nad wyraz dobra intuicja. Jej uczuciowość służy głównie do tego, aby podporządkowywać sobie innych. Ma w sobie dużo wdzięku, jednak czasem nie do końca wiadomo, czy pod tym uwodzicielskim uśmiechem nie kryje się coś zdradliwego i złośliwego.

Imieniny Sabiny

Imieniny Sabiny są obchodzone najczęściej: 29 sierpnia i 27 października. Sabina może obchodzić imieniny także: 18 kwietnia oraz 5 grudnia.

Znane imienniczki

  • Sabina Jeszka – polska wokalistka
  • Sabina Waszut – polska pisarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *