Imię: Samuel – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Samuel? Kiedy są imieniny Samuela i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Samuel

Samuel to biblijne imię męskie. Pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego „jego imieniem jest Pan”.

Mężczyzna noszący imię Samuel stwarza pozory twardego, surowego i niezależnego człowieka. W rzeczywistości jednak jest osobą niezwykle sympatyczną, ułożoną i bardzo łagodną.

Jest w stanie wiele poświęcić, musi tylko wiedzieć, że to, co robi, ma sens. Zrównoważony, nie poddaje się łatwo wpływom otoczenia. Ma swoje zdanie, racje i poglądy. Nie idzie ślepo za tłumem.

Naprawdę trudno wyprowadzić go z równowagi. Niewiele jest rzeczy, które byłyby w stanie wywołać w nim gniew. Nigdy się nie obraża, nawet gdy usłyszy przykre słowa pod swoim adresem.

Nie lubi rzucać się w oczy, ani robić niczego na pokaz. Jest tajemniczy, przyjazny i uczuciowy. Egoizm jest mu obcy.
Dyskretny i odpowiedzialny, bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków.

Zawsze bierze los w swoje ręce. Jest pilnym uczniem i zagorzałym studentem. Wcześnie wybiera zawód, zawsze idzie tam, gdzie potrzeba ludzi bezinteresownych, zdyscyplinowanych i kompetentnych.

Nie narzuca innym swoich racji, poglądów, ani opinii. Cechuje go niebywała skromność i pokora. Jego siłą napędową jest jego wiara.

Inteligentny i błyskotliwy. Posiada bardzo dobrą pamięć. Doskonale wie, czego pragnie i do czego dąży. Z optymizmem patrzy w przyszłość, swoją energią i entuzjazmem zarażając innych.

Imieniny Samuela

Imieniny Samuela są obchodzone najczęściej 16 lutego i 20 sierpnia. Samuel może obchodzić imieniny także: 3 marca, 10 maja, 10 października oraz 21 października.

Znani imiennicy

  • Samuel L. Jackson – amerykański aktor i reżyser filmowy
  • Samuel Pereira – polski dziennikarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *