Imię: Serafina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Serafina? Kiedy są imieniny Serafiny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Serafina

Serafina to imię pochodzenia semickiego. W języku hebrajskim “saraph” oznacza “palić, płomienie, płomienny”. W Biblii nazwą tą określa się aniołów. Serafina to żeński odpowiednik imienia Serafin. Jest to kobieta o dwuznacznym charakterze. Z reguły ludzie postrzegają ją jako tą, która nie jest zbyt aktywna fizycznie. Woli raczej bierny wypoczynek. W rzeczywistości Serafina tylko pozornie sprawia takie wrażenie. Ma bardzo dynamiczny charakter i wszędzie jej pełno.

Lubi poznawać wszystko dookoła, bo to sprawia jej przyjemność i przynosi satysfakcję. Niestety żeby czuć się dowartościowaną potrzebuje akceptacji wszystkich otaczających ją ludzi.To kobieta obiektywna, nieskora do podejmowania pochopnych decyzji. Nie obraża się w mgnieniu oka i jest otwarta nawet na słowa krytyki, bo zdaje sobie sprawę z tego, że każdy człowiek ma wady i zalety. Pomaga przyjaciołom wyciągnąć ich z psychicznego dołka. Jest otwarta na innych i lubi mieć mnóstwo przyjaciół. Niestety są to z reguły tzw. przyjaciele w dobrą pogodę. Odnajduje się tam gdzie inni czują się nieswojo. Bardzo lubi nadzwyczajne dziedziny nauki i z nimi wiąże swoją karierę. W przyszłości chciałaby zostać archeologiem, pisarką science-fiction albo wykładowcą nieznanych ludziom nauk. W tych dziedzinach Serafina czuje powołanie. Nie wyklucza też pracy w radiu czy w telewizji. Kobieta o tym imieniu jest obdarzona niesamowitą intuicją, która pozwala jej przewidzieć wiele istotnych spraw. Oprócz intuicji Serafina posiada także bujną wyobraźnię.

Bardzo uczuciowa i oddana tym, których kocha. Zawsze pragnie dla nich jak najlepiej. Nie lubi być odpowiedzialna za powierzone jej zadania. Dobre towarzystwo to u niej podstawa. Przyjaciele pozwalają jej na oderwanie się od codziennych problemów i obowiązków. Niestety gdy tylko ich zabraknie Serafina pogrąża się w smutku i nie może normalnie funkcjonować. Lubi działać w grupie i nawet w pracy dzieli się swoimi obowiązkami by razem z współpracownikami opracować skuteczne metody działania.

Imieniny Serafiny

Serafina imieniny obchodzi w następujące dni: 29 lipca oraz 8 września.

Znane imienniczki

  • Św. Serafina de Montefeltro – zakonnica włoska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *