Imię: Sewer – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Sewer? Kiedy są imieniny Sewera i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sewer

Sewer – imię wywodzące się z języka łacińskiego, w którym słowo „severus” oznacza „surowy, ostry, poważny, twardy, srogi, straszny”. Można je zatem interpretować jako „ten o surowych obyczajach, twardy i surowy dla siebie i innych”. Bardzo popularne w starożytnym Rzymie, było nawet imieniem jednej z panujących dynastii. W Polsce występuje bardzo rzadko. Patronem imienia jest m.in. św. Sewer z Rawenny (biskup). Oboczną formą jest imię Seweryn.

Sewer jest człowiekiem bardzo prostolinijnym. Cechuje go pragmatyzm i praktyczne podejście do życia. Jeśli tylko cokolwiek mu się nie podoba, mówi o tym bez ogródek – od razu „wykłada kawę na ławę”. Nie toleruje dwulicowości, niedomówień, kopania pod kimś dołków i wszelkich intryg. Według niego zachowanie takie jest niehonorowe i sprzeczne z zasadami etyki.

Mężczyzna noszący to imię ma znakomite predyspozycje, by zostać przywódcą duchowym. Ma nieprzeciętną osobowość, jest dobry, wrażliwy i szlachetny. Przejmuje się losem innych i chętnie im pomaga, także poprzez dawanie dobrych rad. Nigdy nie ucieka od odpowiedzialności za swe słowa i czyny. Jest lojalnym obywatelem. Czasem bywa nieco uparty, jest tajemniczy i trochę trudny do zrozumienia. O jego sukcesach wiedzą tylko najbliżsi, gdyż nie lubi i nie umie się chwalić. Bardzo często robi wiele rzeczy naraz, przez co niepotrzebnie trwoni swoją energię i talent.

Imieniny Sewera

Imieniny Sewera są obchodzone najczęściej 1 lutego, lecz Sewer może także obchodzić imieniny: 15 lutego, 24 marca, 29 kwietnia, 8 sierpnia, 20 sierpnia, 15 października, 22 października, 8 listopada oraz 30 grudnia.

Znani imiennicy

  • Ignacy „Sewer” Maciejowski – polski powieściopisarz, nowelista, dramaturg i krytyk literacki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *