Imię: Seweryna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Seweryna? Kiedy są imieniny Seweryny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Seweryna

Seweryna to żeńska forma imienia Seweryn. Pochodzi od łacińskiego słowa ‚Severus’ oznaczającego „surowa, sroga, poważna”.

Seweryna to osoba, która przez całe swoje życie próbuje pogodzić dwie sprzeczne natury swojego charakteru. Z jednej strony bowiem jest nadpobudliwą, przejawiającą skłonności do agresji, choleryczką, z drugiej natomiast cechuje ją ogromna chęć pomocy, poświęcenia i oddania.

Obiektywizm z pewnością zaliczyć można do jej mocnych stron. Jest w stanie naprawdę wiele poświęcić. Gdy ma do osiągnięcia konkretny cel, potrafi być bardzo odważna, zdeterminowana i pewna siebie. Innym razem z kolei zamyka się w sobie i czeka na właściwy bieg wydarzeń.

Posiada niezwykle silną wolę, pozwalającą jej zmieniać charakter sprawy w bardziej przystępny dla ludzi i świata. Potrafi gwałtownie i szybko zareagować, jednocześnie starając się nad sobą panować.

Pole jej zainteresowań jest bardzo szerokie. Jest niezwykle zdyscyplinowana i podporządkowana, ma silne poczucie etyki zawodowej. Idealne dla niej zawody to pielęgniarka, stewardessa czy pediatra.

Rodzina ma dla niej największą wartość. Dbanie o jej spokój i bezpieczeństwo traktuje jako swój priorytetowy obowiązek, z którego zresztą doskonale się wywiązuje.

Nie ufa intuicji, w życiu kieruje się raczej rozsądkiem. Jej inteligencja pozwala jej rozpoznać powagę sytuacji, aby odważnie stawić czoła wszelkim przeciwnościom i problemom.

Imieniny Seweryny

Seweryna imieniny obchodzi dnia 17 października.

Znane imienniczki

  • Seweryna Szmaglewska – polska pisarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *