Imię: Stanisława – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Stanisława? Kiedy są imieniny Stanisławy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Stanisława

Stanisława to staropolskie imię żeńskie, oznaczające „stań się sławną”. Składa się z dwóch członów: ”stani-‚ w znaczeniu „stać, stać się, stanąć” i ‚-sława’, czyli po prostu „sława”). Jej męskimi odpowiednikami są imiona Stanisław, Stasław i Tasław.

Panie o tym imieniu wyróżnia niezwykła siła woli, zdecydowanie i umiejętność podejmowania decyzji. Z reguły są bardzo stanowcze, kochają swój spokojny i uporządkowany tryb życia.

Z pewnością nie można zarzucić im lekkomyślności lub tego, że są płochliwe czy mało odważne. Z entuzjazmem podejmują się nowych wyzwań, są żądne przygód, bez obaw można im powierzyć najbardziej odpowiedzialne zadanie.

Wszystko, co ich otacza, traktują bardzo poważnie. Cechuje je zdolność logicznego myślenia, potrafią realnie ocenić sytuację. Ich zdrowy rozsądek, którym się w życiu kierują, podpowiada im zawsze najlepsze rozwiązania. Są zapobiegliwe, można na nich polegać.

Napotykając na swojej drodze na jakiekolwiek problemy czy trudności, nie chowają głowy w piasek, lecz odważnie stawiają im czoła. Doskonale radzą sobie z wszelkimi przeciwnościami, są samodzielne i ambitne.

Ich wrażliwość nie pozwala im przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Lubią pomagać, są doskonałymi gospodyniami, mają kojący wpływ na otoczenie.
Są wspaniałymi matkami, żonami i sąsiadkami. Nigdy nie zawodzą. Takie uczucia, jak zawiść czy zazdrość są im całkowicie obce.

Imieniny Stanisławy

Imieniny Stanisławy są obchodzone najczęściej: 8 maja i 13 listopada. Stanisława może obchodzić imieniny także 5 maja.

Znane imienniczki

  • Stanisława Celińska – polska aktorka
  • Stanisława Ryster – polska prezenterka telewizyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *