Imię: Stella – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Stella? Kiedy są imieniny Stelli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Stella

Stella to żeńskie imię, pochodzące od łacińskiego słowa, oznaczającego „gwiazda”.

Osoby o tym imieniu nie mają łatwego charakteru. Są bardzo wybuchowe i nerwowe. Zawsze wiedzą jednak, czego chcą. Cechuje je niesamowita pracowitość, lecz potrafią być również ponure i bardzo zazdrosne. Są bardzo czułe i potrafią kochać, co zdecydowanie jest ich mocną stroną.

Introwertyczki – mają skłonność do nadmiernego zamykania się w sobie, bardzo skryte w sobie. Nie lubią okazywać swoich myśli i uczuć, w związku z czym można odnieść wrażenie, że są bardzo nieśmiałe. Nic jednak bardziej mylnego. Są niezwykle pewne siebie i bardzo zdecydowane.

Jeśli coś jest niezgodne z ich przekonaniami, potrafią bardzo ostro zareagować. Upór na pewno zaliczyć można na poczet ich wad. Porażki i przeciwności losu sprawiają im wielki ból i przykrość, lecz nie powstrzymują ich w podążaniu naprzód.

Mają ogromne zamiłowanie do nauki i zazwyczaj są wzorowymi uczennicami. Pociąga ich wszystko to, w czym mogą wyrazić siebie i dać z siebie wszystko.

Wyróżnia je niesamowita intuicja, której jednak rzadko ufają. Raczej nie są zwolenniczkami przygód. Twardo stąpają po ziemi i wolą iść swoimi, dobrze znanymi ścieżkami, niż wyjść na przeciw temu, czego nie znają.

Nie lubią się wyróżniać. Są raczej nieufne wobec ludzi, z niezwykłą starannością dobierają sobie przyjaciół. Bardzo łatwo je zranić.

Imieniny Stelli

Imieniny Stelli są obchodzone najczęściej: 14 lipca i 4 września. Stella może obchodzić imieniny także dnia 11 maja.

Znane imienniczki

  • Stella McCartney – brytyjska projektantka mody oraz kostiumografka
  • Stella Maxwell – modelka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *