Imię: Sylwestra – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Sylwestra? Kiedy są imieniny Sylwestry? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sylwestra

Sylwestra – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, odpowiednik imienia Sylwester. Imię to pochodzi od łacińskiego słowa silvestris, oznaczającego „żyjący w lesie, dziki”.

Kobieta o imieniu Sylwestra jest naturą łagodną i poważnąZ rozwagą i namysłem podchodzi do wszystkich spraw i bardzo serio traktuje życie. Bardzo ostrożna, chciałaby zabezpieczyć się przed wszelkimi życiowymi niepowodzeniami i niebezpieczeństwami. Wrażliwa , zamknięta w sobie Sylwestra będzie roztropnie podejmować wszelkie decyzje, ale gotowa jest również na walkę, jeśli gra jest warta świeczki. Często walczą w niej przeciwstawne siły – silna wola i upór, by dążyć do obranego celu oraz ostrożność i rozwaga, które podpowiadają, by wycofać się, jeśli pojawia się ryzyko porażki lub straty. Sylwestra posiada inteligencję syntetyczną, ogarniającą całość problemu; ważne jest dla niej zdobywanie wiedzy, którą lubi dzielić się z innymi.

Sylwestra nie jest kobietą nadpobudliwą ani drażliwą. Zawsze stara się być obiektywna, nie popada nigdy w skrajne nastroje. Ciężko przeżywa wszelkie niepowodzenia i niezrozumienie ze strony innych. Lubi towarzystwo innych ludzi, potrzebuje czuć, iż jest lubiana i akceptowana. W miłości również bardzo zależy jej, by być rozumianą przez partnera. Chce być kochana i chce, by jej o tym mówiono. Nie lubi samotności. Sylwestra ma bardzo silną intuicję i bogatą wyobraźnię. Wrażliwa jest bardzo na piękno, sztukę, a często przejawia talenty artystyczne. Kobiety o tym imieniu są zazwyczaj szlachetne, prawe, zrównoważone, cenią sobie wolność i niezależność. Mają umysł otwarty, chętnie uczą się nowych rzeczy, zdobywają nową wiedzę. Bardzo wrażliwe, choć nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Imieniny Sylwestry

Imieniny Sylwestry są obchodzone najczęściej 31 grudnia, lecz Sylwestra może także obchodzić imieniny: 2 stycznia, 15 kwietnia, 10 maja, 9 czerwca, 20 listopada oraz 26 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *