Imię: Sylwina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Sylwina? Kiedy są imieniny Sylwiny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sylwina

Sylwina – imię pochodzenie łacińskiego, stanowi żeński odpowiednik imienia Sylwin, które wywodzi się od imienia Sylwiusz. Zostało one utworzone za pomocą przyrostka –inus, wskazującego na pochodzenie od kogoś lub na zdrobnienie. Trzeba powiedzieć o tym, iż to imię w naszym kraju pojawiło się dosyć niedawno, gdyż jest znane zaledwie od lat 30. XIX wieku i z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Ponadto, często mylone jest z imieniem Sylwia lub traktowane jest jako jedna z jego form.

Sylwina to kobieta bardzo aktywna, która często działa pod wpływem emocji, najpierw coś robi, później myśli, co wiąże się z przykrymi konsekwencjami dla niej, w szczególności gdy pod wpływem uczuć powie komuś coś przykrego. Przede wszystkim, później tego żałuje, ale nie można przecież cofnąć już raz wypowiedzianych słów. Nie ulega wątpliwości to, że jedną z największych jej zalet jest silna wola, ponieważ  Sylwina jest trwała w postanowieniach i wytrwale dąży do celu.

Ponadto, cechuje się dużą intuicją, jest ciekawa świata, czasami aż za bardzo, w związku z czym niektórzy mogą ją postrzegać jako osobę niedyskretną lub nawet plotkarę. Oprócz tego, Sylwina jest bardzo uczuciowa, ale niechętnie dzieli się z innymi swymi emocjami. Bywa też szorstka, w szczególności gdy ją ktoś zrani, bowiem bardzo przeżywa wszelkie zawody uczuciowe, zwłaszcza miłosne. Niestety, zdarza się jej być zgryźliwą i słynie z ciętego języka oraz ma tendencje do tego, by wszystko wiedzieć najlepiej i wtrącać się w nieswoje sprawy. Trzeba także podkreślić to, iż jest ona niezwykle rodzinną osobą, bardzo kocha swoje pociechy i uwielbia spędzać z nimi każdą chwilę.

Imieniny Sylwiny

Sylwina imieniny obchodzi w następujące dni: 17 lutego, 12 września oraz 28 września.

Znane imienniczki

  • Silvina Bullrich – pisarka, felietonistka oraz nowelistka pochodzenia argentyńskiego,
  • Antonia Maria Portugalska, właśc. Antonia Maria Fernanda Micaela Gabriela Rafaela Francesca de Assis Ana Gonzaga Silvina Julia Augusta von Bragança und Saxe-Coburg-Gotha — infantka Portugalii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *