Imię: Tacjana – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Tacjana? Kiedy są imieniny Tacjany i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Tacjana

Tacjana – imię żeńskie pochodzenia rzymskiego, stanowi ono żeński odpowiednik imienia Tacjan. Imię wywodzi się od łacińskiego przydomka Tatianus, który odnosił się do nazwy rzymskiego rodu Tacii. Włoska i rosyjska forma tego imienia to Tatiana.

Kobiety o imieniu Tacjana są zdecydowanymi, gwałtownymi i wybuchowymi kobietami, nad którymi trudno zapanować. Niezależne, kapryśne, zachłanne na życie, na dobrą zabawę, na przygody i nowe kontakty. Posiadają niespożytą i niewyczerpaną energię, która sprawia, iż ciągle są niesyte nowych wrażeń, doznań i doświadczeń. Pełne dynamizmu, pobudliwe, nie potrafią siedzieć bezczynnie i nienawidzą, gdy jest nudno i gdy nic się nie dzieje. Tacjana ma skłonności do przesady i dramatyzowania. W jednej chwili będzie pełna entuzjazmu, zapału, radości, a za chwilę pod byle pretekstem popada w otchłań smutku i rozpaczy. Dodatkowo bywa kobietą ekstrawagancką – w upodobaniach, zainteresowaniach, w sposobie zachowania i ubierania się. W efekcie Tacjana należy do kobiet interesujących i niezwykle intrygujących, ale przy bliższym poznaniu jej zmienne usposobienie, ruchliwość i ciągłe pożądanie nowych wrażeń bywają męczące dla otoczenia.

W miłości i kontaktach Tacjana potrafi być bardzo gwałtowna i zawzięta. Nie dla niej życzliwe i zdystansowane kontakty, ona angażuje się w pełni w każdą relację, po czym równie gwałtownie zrywa kontakty, a gdy ktoś skrzywdzi ją, jest bardzo pamiętliwa i bywa mściwa. Cechuje ją zamiłowanie do publiczności, do bycia podziwianą, oklaskiwaną, do znajdowania się w centrum uwagi. Nie znosi, gdy ktoś próbuje się jej przeciwstawić, sama nie podlega wpływom innych ludzi. Chciałaby, aby wszyscy spełniali jej pragnienia i zachcianki, nie lubi czekać na cokolwiek. W życiu zawodowym wypełnia dobrze swoje obowiązki.

Imieniny Tacjany

Tacjana imieniny obchodzi 12 stycznia oraz 25 stycznia.

Znane imienniczki

  • Tacjana z Rzymu – męczennica, żyjąca w III wieku n.e, święta Kościoła prawosławnego i grekokatolickiego;
  • Tacjanna Wysocka – polska tancerka, choreograf, pedagog, zajmowała się teorią i dziejami baletu;
  • Tacciana Hołubiewa – białoruska polityk, związana z partią komunistyczną;
  • Tatiana Okupnik – wokalistka zespołu Blue Cafe, obecnie prowadzi karierę solową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *