Tadeusz (imię) – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Tadeusz? Kiedy są imieniny Tadeusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Tadeusz

Tadeusz – męskie imię, pochodzące od aramejskiego słowa oznaczającego „odważny”, „śmiały”, a także „pierś.

Osoby nosząca to imię cechuje niezwykła odwaga, pewność siebie i wiara we własne siły i możliwości. Są pomysłowe, błyskotliwe i przeważnie osiągają w życiu wiele sukcesów.

Niezwykle wysportowani, w konkurencjach zręcznościowych nie mają sobie równych. Zdobywają sukcesy praktycznie w każdej sferze życia, wyprzedzając przy tym swoich rówieśników. Mają duże zdolności przywódcze.

Z zamiłowaniem oddają się swojemu hobby. Przebojowość i energia, którą w sobie mają, nie przeszkadza im w uporządkowanym i harmonijnym życiu rodzinnym. Czują się bardzo odpowiedzialni za innych, stąd też często wybierają zawody, w których będą mogli się tą odpowiedzialnością wykazać.

Dzięki swej precyzji i wrodzonej cierpliwości udaje im się osiągnąć wszystko, co sobie zaplanują. Choć na zewnątrz szorstcy i wymagający, w głębi duszy wrażliwi i kochający.

W życiu cenią sobie przyjaźń i oddanie. Czasem w stronę bliskich i znajomych kierują uszczypliwe, wręcz złośliwe, uwagi, których jednak nikt nie bierze im za złe.

Lubią błyszczeć w towarzystwie. Sprawiają wtedy wrażenie osób błyskotliwych, z poczuciem humoru.

Nie mają łatwego charakteru. W pracy dają z siebie wszystko, dopóki ktoś lub coś nie popsuje im nastroju. Bywają mściwi i bardzo pamiętliwi.

Imieniny Tadeusza

Imieniny Tadeusza są najczęściej obchodzone 28 października, lecz Tadeusz może obchodzić imieniny także: 11 maja, 25 października.

Znani imiennicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *