Imię: Teresa – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Teresa? Kiedy są imieniny Teresy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Teresa

Imię wywodzące się od greckiego słowa oznaczającego „mieszkanka wyspy Thera”. Z kolei inna teoria zakłada, że imię to pochodzi od słowa ‘teresis’, które oznacza „opieka”, „obrona”.

Osoba o tym imieniu ma bardzo silny charakter. Niewiele jest rzeczy, które byłyby w stanie ją złamać, zniechęcić lub skłonić do zmiany decyzji. Ma jasno wytyczone poglądy i plany, które zawzięcie wciela w życie.

Zawsze stawia na swoim, przeciwności, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć, nie są w stanie jej zatrzymać, ani w niczym przeszkodzić.

Jej życie wewnętrzne jest bardzo urozmaicone. Nie sposób się z nią nudzić. Jednocześnie bez żadnych skrupułów łamie zakazy, które są wbrew jej ogólnie przyjętym zasadom.

Nie ma w zwyczaju wdawać się w konflikty. Wszelkie intrygi i spiski również nie są dla niej.

Z reguły jest bardzo lubiana i ma duże poczucie humoru. Sama jednak stroni od towarzystwa innych osób. Samotność jej nie przeraża. Przebywając sama ze sobą ma czas na przemyślenia istotnych dla niej kwestii.

Z dużą odpowiedzialnością i precyzją podchodzi do swoich obowiązków. Jest zarówno przykładną żoną i matką, jak i sumiennym pracownikiem.

Poprzez swoją rozległą wiedzę i doświadczenie, nie ma problemu z podejmowaniem decyzji. Jej upór i determinacja pozwala jej z powodzeniem realizować wszystkie życiowe plany i postanowienia.

Pedantka, dbająca nie tylko o porządek w domu czy pracy, lecz przede wszystkim o swój elegancki i schludny wygląd zewnętrzny.

Imieniny Teresy

Imieniny Teresy są obchodzone najczęściej: 3 marca, 7 marca, 3 października oraz 15 października. Teresa może także obchodzić imieniny: 11 marca, 12 kwietnia, 7 czerwca, 27 czerwca, 6 lipca, 9 sierpnia, 26 sierpnia, 26 września i 1 października.

Znane imienniczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *