Imię: Tycjan – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Tycjan? Kiedy są imieniny Tycjana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Tycjan

Tycjan – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa Titius/Titianus i oznacza ‘należący do rzymskiego rodu Tycjuszów’. Na początku trzeba powiedzieć o tym, iż mężczyzna o tym imieniu jest bardzo elegancki, zawsze dobrze ubrany i elokwentnie się wysławia. Poza tym, posiada rzeszę przyjaciół, gdyż jest on powszechnie szanowany i lubiany przez większość ludzi, z którymi się styka w swym życiu.

Ponadto, Tycjan wyróżnia się niesamowitym refleksem, a także zaradnością, dlatego najczęściej bardzo dobrze się mu powodzi nie tylko w życiu zawodowym, ale i w prywatnym. Kolejną jego zaletą jest duże poczucie humoru, chociaż czasami nie przebiera też w słowach i potrafi każdemu dopiec do żywego, oczywiście w formie żartu, jednak pewien niesmak i tak zwykle pozostaje po jego kąśliwych wypowiedziach. Przede wszystkim, doskonale sprawdza się jako organizator, w związku z czym to on planuje wspólne wakacje z rodziną lub przyjaciółmi, wybiera miejsce i opracowuje plan wycieczki.

Warto podkreślić to, iż Tycjan brzydzi się kłamstwem, hipokryzją i fałszywymi pochlebstwami, gdyż woli poznać prawdę, nawet najgorszą. Z pewnością, mężczyzna o tym imieniu jest niesamowicie odważny oraz waleczny. Nie ulega wątpliwości to, że uwielbia być w ruchu, aktywnie spędzać czas, dlatego kocha sport oraz podróże, a swą pasją skutecznie zaraża bliskich, zwłaszcza żonę i dzieci. Trzeba powiedzieć, że ceni sobie wolność, dlatego nie może wykonywać pracy, która go ogranicza, bowiem będzie nieszczęśliwy.

Przede wszystkim, Tycjan to typ odkrywcy, uwielbiającego nowe wyzwania. Oprócz tego, kocha ryzyko, co nie podoba się jego rodzinie. Ogromną jego zaletą jest hojność oraz  chęć pomagania innym  potrzebie. Z pewnością, wyróżnia go pogoń za doskonałością, gdyż Tycjan jest osobą, która całe życie się uczy i rozwija, nigdy nie osiada na laurach.

Imieniny Tycjana

Imieniny Tycjana są obchodzone najczęściej dnia 3 marca, lecz Tycjan może także obchodzić imieniny 16 stycznia.

Znane postacie

  • św. Tycjan – biskup Lodi,
  • św. Tycjan – biskup Brescii,
  • św. Tycjan – biskup Oderzo,
  • Tycjan – malarz pochodzenia włoskiego, wybitny przedstawiciel renesansu,
  • Tiziano Motti – polityk i przedsiębiorca pochodzenia włoskiego,
  • Tiziano Ferro- wokalista pochodzenia włoskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *