Imię: Vanessa – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Vanessa? Kiedy są imieniny Vanessy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Vanessa

Vanessa – imię pochodzenia literackiego, zostało wykreowane przez irlandzkiego pisarza Jonathana Swifta, pochodzi od pierwszych sylab imienia i nazwiska jego przyjaciółki Esther Vanhomrigh. Poza tym, należy zwrócić uwagę na to, że nie posiada swego męskiego odpowiednika. W naszym kraju pojawiło się stosunkowo niedawno, gdyż w latach 60. XX wieku o od tego czasu cieszy się dużą popularnością.

Przede wszystkim, Vanessa jest kobietą pomysłową, zawsze jest gotowa się podjąć nowego wyzwania. Nie lubi samotności, kocha być w towarzystwie, zwłaszcza krewnych i przyjaciół. Ponadto, osoba o tym imieniu to urodzona dyplomatka, potrafi rozmawiać z ludźmi, uważnie, słucha tego, co mają jej do powiedzenia, a gdy się z nimi nie zgadza, mówi o tym otwarcie, ale nigdy na siłę nie stara się przekonać kogoś do swego stanowiska. Oprócz tego, jest bardzo pracowita, od małego wie, czego chce i robi wszystko, by to osiągnąć. Trzeba także podkreślić to, iż nie jest osobą konfliktową, mało tego jak mało kto potrafi zjednać ze sobą zwaśnionych przyjaciół.

Vanessa jest też typem optymistki, z jej twarzy nie znika uśmiech, dlatego jest ogólnie lubiana i posiada wielkie grono przyjaciół, którzy uwielbiają jej towarzystwo. A, co ciekawe wierzy w wielką, romantyczną miłość, o której jest mowa w wielu dziełach literackich i jest gotowa na nią czekać nawet całe życie. Jeżeli się zakocha, to poza swym wybrankiem nie widzi świata, darzy go szczerym uczuciem i zawsze jest mu wierna. Z pewnością, to dobra żona i matka, gdyż rodzina jest dla niej najważniejsza. Bywa, iż dla niej rezygnuje z wykonywania pracy zawodowej, ale nigdy z tego powodu nie narzeka ani nie żałuje swojej decyzji. Należy również podkreślić to, iż z wielkim zaangażowaniem troszczy się o swój dom, a także o jego otoczenie. Kocha pracować w ogrodzie, który zazwyczaj wygląda bajecznie.

Imieniny Vanessy

Vanessa imieniny obchodzi 22 kwietnia oraz 28 sierpnia.

Znane imienniczki

  • Vanessa Mae – kompozytorka i skrzypaczka,
  • Vanessa Paradis – francuska piosenkarka,
  • Vanessa Villela – meksykańska aktorka i modelka,
  • Vanessa Carlton – amerykańska piosenkarka i pianistka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *