Imię: Waldemar – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Waldemar? Kiedy są imieniny Waldemara i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Waldemar

Waldemar – imię męskie pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa oznaczającego „sławny władzą”, „ten, który jest sławny przez swoje panowanie”. Imię w Polsce znane już w średniowieczu, dużą popularność zyskało na początku XX wieku za sprawą postaci o tym imieniu w książce „Trędowata” Heleny Mniszkówny.

Mężczyźni o tym imieniu są samodzielnymi, niezależnymi i rozsądnymi osobami, konsekwentnie dążącymi do realizacji swoich celów. Waldemar zawsze dobrze wie, czego chce w życiu, a dzięki swojemu uporowi udaje mu się osiągnąć to, czego pragnie. Ma bardzo praktyczne podejście do życia, dzięki czemu świetnie wciela wszelkie plany i projekty w życie. Uparty, niezależny, nie lubi, gdy mu ktoś rozkazuje albo próbuje nim kierować. Mężczyźni ci są trudnymi przeciwnikami, gdyż po każdej porażce wstają na nogi i mocniejsi zaczynają walkę od początku. Nie lubią postępować według schematów i kroczyć utartymi ścieżkami. Trudno im dostosować się do innych ludzi, a innym trudno dowieść Waldemarowi, że się myli, że popełnił błąd, gdyż uparcie będzie trwał przy swoim.

W towarzystwie jest Waldemar jest niezwykle błyskotliwy, dowcipny i cięty. W dyskusjach ujawnia się jego żywa, nieco ironiczna inteligencja, znakomite poczucie humoru, niezwykły urok i umiejętność bawienia innych rozmową. Gdy tylko pozwoli mu się mówić, zaraz oczaruje wszystkim i znajdzie się w centrum uwagi. Waldemar nie boi się odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji swoich błędów. Nie przejmuje się tym, co o nim inni mówią i myślą. Dla tych, których obdarzy prawdziwą sympatią i zaufaniem, jest wiernym i stałym kompanem, na którego zawsze można liczyć.

Imieniny Waldemara

Waldemar imieniny obchodzi: 5 maja oraz 11 grudnia.

Znani imiennicy

  • Waldemar Pawlak – polski polityk, dwukrotny prezes Rady Ministrów;
  • Waldemar Łysiak – pisarz i publicysta, doktor inżynierii, bibliofil;
  • Waldemar Milewicz – reporter, dziennikarz telewizyjny, korespondent wojenny, zginął w Iraku w 2004 roku;
  • Waldemar Wspaniały – siatkarz, trener reprezentacji siatkówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *