Imię: Waleria – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Waleria? Kiedy są imieniny Walerii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Waleria

Waleria – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, utworzone od nazwy rodu Waleriuszy. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Walery. Inne źródła wywodzą to imię od łacińskiego przymiotnika valens, oznaczającego „mocny, silny, zdrowy„.

Kobiety o imieniu Waleria należą do osób spokojnych, zrównoważonych i rozsądnychSą przede wszystkim indywidualistkami, niezależnymi i wolnymi osobowościami, które postępują w zgodzie ze swoimi wartościami i nie oglądają się na opinie innych. Konsekwentnie dążą do wyznaczonego sobie celu, pokonując trudności i podnosząc się po porażkach. Waleria jest bardzo pomysłowa, posiada twórczą, bogatą wyobraźnię, inspirują ją inni ludzie, wydarzenia, świat i natura. Brak jej przy tym pewności siebie, a patrząc na nią widzimy bardzo wrażliwą i delikatną osobę. Miłość i uczucia traktuje bardzo poważnie. Potrzebuje w życiu towarzysza, który będzie z nią na dobre i na złe, gdyż ciężko znosi samotność. Jednocześnie jeśli czuje, iż partner chce ją sobie podporządkować, wycofuje się i woli znów samotnie kroczyć przez życie.

Jeśli Waleria zaufa komuś, staje się wobec tej osoby bardzo troskliwa, oddana, potrafi poświęcić się dla wspólnego dobra. Ceni sobie prawdziwych wiernych przyjaciół, natomiast nie lubi tracić czasu na przelotne, powierzchowne znajomości, nie wnoszące nic ważnego do jej życia. W życiu zawodowym Waleria jest bardzo pracowita i wytrwała. Będzie zawsze konsekwentnie dążyć do zrealizowania podjętych przedsięwzięć i mimo niepowodzeń i trudności, nie podda się łatwo. Ceni sobie spokojne, ciepłe ognisko rodzinne, które daje jej poczucie bezpieczeństwa i oparcie w trudnych chwilach. Walerie są przede wszystkim niezależne, wrażliwe i pełne wewnętrznego czaru i uroku, dzięki którym zjednują sobie wszystkich.

Imieniny Walerii

Imieniny Walerii  obchodzone są najczęściej 28 kwietnia i 5 czerwca. Waleria może także obchodzić imieniny: 8 października i 9 grudnia.

Znane imienniczki

  • Valerie Perrine – amerykańska aktorka i modelka;
  • Waleria Szalay-Groele – polska powieściopisarka, reportażystka, pedagog;
  • Valeria Golino – włoska modelka i aktorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *