Imię: Wera – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Wera? Kiedy są imieniny Wery i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Wera

Wera – imie żeńskie pochodzące od łacińskiego słowa ‘vera’ oznaczającego „rzetelna”, „prawa”, „słuszna”, „sprawiedliwa”. Według innych źródeł jest to skrócona wersja imienia Weronika, bądź też przekształcona forma rosyjskiego imienia Wiera, oznaczającego „wiara”.

Kobiety o tym imieniu cechuje niezwykła wrażliwość i bardzo bogata wyobraźnia. Gdy rzeczywistość staje się dla nich zbyt trudna do zniesienia, uciekają w świat marzeń i fantazji.

Nie należą do osób nerwowych, spontaniczne działanie również nie jest ich domeną. Do wszystkiego, co nowe i nieznane, podchodzą bardzo nieufnie, wolą chodzić własnymi, utartymi ścieżkami. Można na nich polegać, nigdy nie zawodzą, zawsze dotrzymują obietnic. Są szczere i oddane. Brzydzą się kłamstwem i obłudą.

Z entuzjazmem i zapałem podchodzą do nowych pomysłów, równie szybko jednak z nich rezygnując. Wśród znajomych cieszą się duża sympatią i uznaniem.

Ich organizacja, systematyczność i odpowiedzialność przyczyniają się do sukcesów w życiu zawodowym. Z powodzeniem mogą prowadzić własny biznes, zajmować się nauką lub sztuką.

Pomimo tego, że na pierwszym miejscu stawiają życie rodzinne, zaś kariera zawodowa nie jest dla nich życiowym priorytetem, jej pracowitość zapewnia jej przychylność szefa i współpracowników.

Imieniny Wery

Wera imieniny obchodzi w następujące dni: 24 stycznia, 12 lipca oraz 30 września.

Znane imienniczki

  • Vera Wang – chińska projektantka mody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *