Imię: Wisława – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Wisława? Kiedy są imieniny Wisławy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Wisława

Wisława – imię staropolskie, stanowi formę skróconą imienia Witosława lub Wojsława. W Polsce występuje ono od wieku XIII, jednak nigdy nie zdobyło wielkiego uznania, gdyż na przestrzeni wieków było nadawane sporadycznie. Przede wszystkim, kobieta o tym imieniu nigdy nie wybija się przed szereg, woli pozostać w ukryciu, gdyż jest skromną postacią i nie liczy się dla niej rozgłos, sława czy pieniądze, ale to nie znaczy że dzięki swej wytrwałej pracy, nie osiąga sukcesu w życiu.

Na uwagę zasługuje fakt, że Wisława to bardzo ciepła osoba, miła, dystyngowana i dlatego ludzie przebywają chętnie w jej otoczeniu. Ponadto, cechuje ją wielka inteligencja. Oprócz tego, nie ma zwyczaju pochopnie podejmować decyzje, zanim zdecyduje się na jakiś krok w swym życiu, musi wszystko dokładnie przemyśleć, by później niczego nie żałować. A, co najważniejsze kobieta o tym imieniu jest bardzo konkretna, wymagająca, nie tylko od innych, ale i od samej siebie. Warto podkreślić to, że jest osobą godną zaufania, można na nią liczyć w kryzysowych sytuacjach, ponieważ nigdy nikomu nie odmówi pomocy  w potrzebie.

Poza tym, Wisławę możemy uznać za pedantkę, ponieważ wszystko musi mieć poukładane na swoim miejscu, jest niezwykle dokładana, w jej domu panuje ład, gdyż zawsze dba o każdy szczegół, także gdy chodzi o jej wygląd. Niestety, miewa problemy z okazywaniem uczuć, bywa skryta, nie lubi mówić o miłości, bowiem nie umie tego robić. Dlatego niektórzy odbierają ją jako postać bez uczuć, zimną, niewrażliwą, ale nie jest to prawdą, gdyż Wisława jak mało kto, posiada bogaty świat wewnętrzny, tylko nie umie się nim dzielić. Na uwagę zasługuje także fakt, iż przywiązuje się do przedmiotów, w związku z czym jej dom czasami przypomina sklep z pamiątkami. Oczywiście,  darzy sentymentem, ponieważ kojarzą się jej z ważnymi chwilami w życiu.

Imieniny Wisławy

Wisława imieniny może obchodzić 22 maja oraz 15 czerwca.

Znane imienniczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *