Imię: Wszemiła – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Wszemiła? Kiedy są imieniny Wszemiły? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Wszemiła

Wszemiła – żeński odpowiednik imienia Wszemił. Imię staropolskie, złożone z członu Wsze- oznaczającego „wszystek, każdy, zawsze” oraz członu -miła („miły”). Imię więc oznacza „wszystkim miła”, „lubiana przez wszystkich”.

Kobieta o imieniu Wszemiła jest praktyczną, rozsądną osobowością, twardo stąpającą po ziemi. Jest konsekwentna w działaniu, w postanowieniach i wierna, stała w uczuciach. Można na niej zawsze polegać, wypełni każdą obietnicę, doprowadzi do końca każde zadanie, którego się podejmie. Ma niezmienny, równy charakter, nigdy Wszemiła nie będzie kapryśna, rozchwiana emocjonalnie, niezdecydowana. Ponadto jest bardzo pracowita i pilna, życie zawodowe jest dla niej ważne, gdyż pomaga jej realizować się. Poza pracowitością i praktycznym podejściem do życia jest również żądna wiedzy, ciekawa świata. Zależy jej na rozumieniu świata, ludzi, zdarzeń wokół niej, na rozwijaniu swoich umiejętności i poszerzaniu swojego wykształcenia. Potrafi harmonijnie połączyć wiedzę i naukę z praktycznym działaniem i pracowitością.

Wszemiła cechuje się zazwyczaj energicznym, żywym usposobieniem, jest nieustannie ciekawa świata i ludzi. Wbrew wszystkim możliwościom, jakie tkwią w jej osobowości i wbrew swojej pracowitości, często nie wierzy w siebie, nie potrafi docenić swoich umiejętności, przez co osiąganie sukcesów nie przychodzi jej z łatwością. Jest bardzo obiektywna i trzeźwo myśląca. Nie łudzi się nierealnymi projektami, a potrafi jasno ocenić to, co leży w jej możliwościach i co jest jej niedostępne. Taka trzeźwość umysłu i realistyczny pogląd na świat nie pozwalają jej na marzenia i fantazję. W efekcie nie posiada bogatej wyobraźni, trudno jej przychodzi rozważanie abstrakcyjnych projektów i idei. Z pewnością nie ma duszy artystki, ale świetnie sprawdza się w polityce i na kierowniczych stanowiskach. Wszemiła będzie także świetną nauczycielką – potrafi skutecznie i przystępnie przekazać zdobytą wiedzę.

Imieniny Wszemiły

Wszemiła i Wszemił imieniny obchodzą 12 maja oraz 22 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *