Imię: Zachariasz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Zachariasz? Kiedy są imieniny Zachariasza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Zachariasz

Zachariasz – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słowa zecharja ‘Jahwe pamięta’. Warto powiedzieć o tym, iż imię Zachariasz pojawiło się w Polsce już w XII wieku  i pierwotnie występowało w formie Zacharyjasz. Obecnie, nadawane jest sporadycznie i nosi je niewielu ponad 400 Polaków. Poza tym, często jest używane zamiennie z imieniem Zachary.

Oczywiście, mężczyzna o tym, imieniu jest mężczyzną bardzo dumnym, pragnącym ciągłej aprobaty i pochlebstw. Oprócz tego, niestraszne są mu żadne przeszkody życiowe, gdyż zawsze jest gotów pokonać wszystko, aby osiągnąć swój wymarzony cel. Ponadto, ma skłonności do oceniania innych z góry i zazwyczaj uważa ich za gorszych od siebie. Trzeba również powiedzieć o tym, iż Zachariasz najpierw coś robi, później myśli, a co najważniejsze nigdy nie żałuje swoich decyzji. Ogromną jego wadą jest brak obiektywizmu, bowiem na wszystko patrzy z własnego punktu widzenia, który jest zapewne najlepszy.

Niestety, nie potrafi nawiązać trwałych przyjaźni, ciągle zmienia swych znajomych, gdyż szybko się nudzi, ciągle pragnie jakiś zmian. Nie zapominamy także, że jest on człowiekiem niesamowicie ruchliwym, wszędzie go pełno, wszystko musi wiedzieć, zawsze wszystkich poucza i mówi innym, co mają robić. Dlatego nie każdy może wytrzymać dłużej w jego towarzystwie, gdyż rady Zachariasza bywają naprawdę męczące. Nie ulega wątpliwości to, iż fascynuje go świat, dlatego często podróżuje w celu poznania innych kultur. Warto zwrócić uwagę na to, że do szczęścia potrzebne jest mu towarzystwo innych osób, gdyż samotność mu nie służy, bowiem wtedy jest apatyczny i traci chęć do życia. Nie zależy mu na dobrach materialnych, które uważa za nic niewarte. Zachary również niechętnie zakłada rodzinę, gdyż uważa, iż żona i dzieci będą go ograniczać. Ale szybko zmienia zdanie na ten temat, gdy na swej drodze spotka prawdziwą miłość.

Imieniny Zachariasza

Zachariasz imieniny obchodzi w dniach: 15 marca, 22 marca, 6 kwietnia, 26 maja, 6 września, 18 września oraz 23 września.

Znani imiennicy

  • Zachariasz – ojciec Jana Chrzciciela,
  • Zachariasz – prorok wzywający do odbudowy świątyni w Jerozolimie,
  • Zachariasz – święty, papież,
  • Józef Zachariasz Bem – generał, przywódca powstania węgierskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *