Imię: Żaneta – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Żaneta? Kiedy są imieniny Żanety i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Żaneta

Żaneta – imię żeńskie pochodzenia francuskiego, które jest spolszczoną wersją imienia Jeanette – zdrobnienia od Jeanne (polskiej Janina lub Joanny). Imię to nie jest bardzo popularne w Polsce.

Kobiety o imieniu Żaneta są pewnymi siebie, przebojowymi, zdecydowanymi osobami, które nie boją się trudnych wyzwań.  Uwielbiają podejmować nowe przedsięwzięcia, ciągłe zmiany i zwroty akcji w ich życiu dodają im energii i pozytywnej siły do mierzenia się z losem. Bardzo przedsiębiorcze, zdecydowane, zawsze dążą do niezależności i pełno w nich niepokoju, pchającego je do nieustannego, twórczego działania. Stawiają sobie wyraźne cele i dążą do nich, a wszelkie porażki i niepowodzenia nie zniechęcają ich w żadnym stopniu. Żaneta posiada umysł przenikliwy i żywą inteligencję, interesuje się wszystkim, ma szerokie horyzonty myślowe. Ma ogromny potencjał do osiągania rzeczy wielkich. Ma poczucie własnej wartości i nie boi się niczego, co niesie ze sobą życie. Ma zdecydowaną, silną wolę, która wraz z pracowitością i umiejętnością zachowania zimnej krwi pomaga jej realizować wielkie plany.

W stosunku do innych ludzi jest Żaneta zamknięta i bardzo skrytaUwielbia błyszczeć w towarzystwie, być podziwiana, lubi słuchać pochwał i pochlebstw, ale nigdy nie odsłoni przed innymi swego wnętrza. Przyjaciół wybiera sobie bardzo ostrożnie i starannie i nieraz jest skłonna traktować ich instrumentalnie, jeśli mogą przyczynić się do realizacji jej celów. Jest niezwykle surowa wobec innych ludzi – dostrzega wszelkie ich wady i słabostki i nigdy nie pozwoli, by inni nią kierowali. Nie przejmuje się opinią ludzi, którzy nie są dla niej ważni, często żyje nieszablonowo i szuka wokół siebie artystycznego, nonkonformistycznego towarzystwa.

Imieniny Żanety

Żaneta imieniny obchodzi najczęściej dnia 27 grudnia, ale może obchodzić imieniny także: 4 lutego, 30 maja oraz 27 listopada.

Znane imienniczki

  • Jeanette Biedermann – niemiecka piosenkarka muzyki pop;
  • Jeanette Dimech – piosenkarka hiszpańska;
  • Janet Jackson – piosenkarka amerykańska, siostra Michaela Jacksona;
  • Jeanette Winterson – pisarka brytyjska, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego, autorka m.in. Nie tylko pomarańcze, Namiętność, Płeć wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *