Imię: Żelisław – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Żelisław? Kiedy są imieniny Żelisława i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Żelisław

Żelisław to piękne staropolskie imię męskie. Żelisław to osoba pragnąca sławy – „żeli” czyli pragnąć oraz „sław” – sława. Forma żeńska imienia to Żelisława. Od imienia Żelisław pochodzi nazwa miejscowości – Żelechów.

Osoba nosząca imię Żelisław to urodzony polityk. Od dziecka marzy mu się kariera na politycznej arenie. Jest konsekwentny i ambitny, uparcie dąży do obranego sobie uprzednio celu. Nie wie co to porażka, jeśli już i jemu zdarzy się nie powodzenie za nic na świecie się do niego nie przyzna.

Kiedy Żelisław się zakocha potrafi być oddanym i wspaniałym partnerem. Często jednak nie potrafi rozpoznać swoich uczuć, gubi się w plątaninie miłości, przyjaźni i nienawiści. Z pozoru rozsądny ma w sobie jednak sporą dozę szaleństwa, które często nie sposób okrzesać.

I choć Żelisław jest nie stały w uczuciach do kobiet, swoje potomstwo kocha całym sobą. Jest dobrym ojcem, ojcem – kompanem i przyjacielem. Potrafi pokierować dziecko na właściwą ścieżkę życiową.

Imieniny Żelisława

Żelisław imieniny świętuje trzy razy w roku: 29 stycznia, 21 kwietnia oraz 23 lipca.

Znani imiennicy

  • Żelisław Złotoręki – rycerz króla Bolesława Krzywoustego
  • Żelisław Żyżyński – dziennikarz sportowy Dziennika i Canal+ Sport; „Lato z Radiem” ogłosiło go ostatnim Polakiem w narodowym spisie alfabetycznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *