Modne imię Imieniny 15 lutego, 22 sierpnia, 27 listopada, Imię męskie, Imię męskie na Ż

Zygfryd – imię męskie pochodzenia germańskiego. Pochodzi od połączenia słów sigu, oznaczającego „zwycięstwo” i fridu, oznaczającego „opiekę”. Imię oznacza więc tego, który zapewnia bezpieczeństwo swoim podopiecznym. W Polsce imię to znane jest od średniowiecza i występowało w różnych formach, m.in. Zebrzyd, Zybrzyd, Zewrzyd, Zywrzyd. Żeński odpowiednik tego imienia to Zygfryda.

Mężczyźni o tym imieniu są bardzo energiczni i ruchliwi. Cechuje ich duża ruchliwość, dynamiczność i ciągłe gonienie za nowymi projektami. Za tymi cechami charakteru może iść pewna niestałość, niesolidność i chwiejność. Mężczyźni ci będą często gonić za niemożliwymi do realizacji projektami, a wszelkie, nawet niewielkie, przeszkody zniechęcają ich i sprawiają, iż porzucają to, co zaczęli robić. Zygfryd bardzo ceni swą niezależność, a przy tym jest zawsze szczery i otwarty. Nie waha się powiedzieć najokrutniejszej nawet prawdy, zawsze powie, co mu leży na sercu, przez co niejednokrotnie bywa przykry. Jest bardzo pewny siebie i niewiele rzeczy potrafi zachwiać tę pewność. Nigdy jednak nie jest dwulicowy ani wyrachowany.

Zygfryd ma duszę artysty, a zatem świetnie sprawdza się w zawodach artystycznych. Będzie dobrym aktorem, reżyserem, konferansjerem, sprawdzi się w pracy w radiu i telewizji. Mężczyźni o imieniu Zygfryd posiadają syntetyczną inteligencję, doskonałą, niezawodną pamięć i są niezmiernie ciekawi wszystkiego – świata, ludzi, nowych doświadczeń, wiedzy. W miłości trudno ich oswoić i zatrzymać na dłużej. Są bardzo niezależni i cenią sobie tę niezależność, ale z drugiej strony spragnieni są czułości i poczucia bezpieczeństwa. Zygfryd cechuje się także silną intuicją, która podpowiada mu celnie w wielu sytuacjach jak postąpić.

Znani imiennicy:

  • Zygfryd – bohater z mitologii nordyckiej, heros, bohater m.in. Pieśni o Nibelungach;
  • Zygfryd I Luksemburski – hrabia Moselgau, był pierwszym hrabią w Luksemburgu od 963 r.;
  • Zygfryd Perlicki – słynny polski żeglarz regatowy;
  • Sigurd Pettersen – norweski skoczek narciarski.
Twoje imię
Jakie imię wybrać?