Imię: Ada – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Ada? Kiedy są imieniny Ady i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ada

Ada to imię, które pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza tyle co “stroić się, upiększać się”. Imię zaczerpnięte z Biblii, pierwszy raz używane na przełomie XIX I XX wieku. W Starym Testamencie była żoną Lemecha i matką Jakuba. Biblijna Ada to także matka flecistów i grających na harfie.

Jest to kobieta niezwykle sympatyczna, przy tym bardzo pewna siebie. Potrafi postawić na swoim, gdyż jest uparta w tym co robi. Jest wierna swoim przyjaciołom, ma silną wolę i dlatego jak coś sobie postanowi nigdy się nie podda. Obiektywna względem siebie i ludzi ją otaczających. Co ciekawe jest skora do częstych kłótni i sprzeczek ponieważ upartość to jedna z jej głównych wad. Natomiast na pochwałę zasługuje jej wierność, która objawia się w spieraniu swych najbliższych w każdych, nawet najgorszych życiowych chwilach.Ada to kobieta stworzona idealnie do stanowisk przywódczych, bo doskonale radzi sobie z każdego rodzaju negocjacjami czy zarządzaniem. To co ją interesuje to głównie sztuka i muzyka, dlatego też zawsze chciałaby wiązać swą karierę z zawodem malarki czy rzeźbiarki. Można powiedzieć, że jest ona typem pracocholiczki, która nie oszczędza własnego zdrowia i pracuje ponad własne siły, przy czym źle się odżywia. Zawsze pełna wigoru, czerpie z życia pełnymi garściami.

Wszyscy dobrze wiedzą, że to wspaniała kandydatka na żonę, która zadba o zapewnienie ciepła rodzinnego oraz dobrobyt. Ada to wspaniała przyjaciółka mężczyzn, jak i kobiet. Niestety często traktuje przyjaciół jak zabawki. Stawia na swoim i często nie zgadza się ze zdaniem innych myśląc, że ona ma zawsze rację. Dlatego też często się sprzeczaj i kłóci. Są zaborcze, zmysłowe, nie lubią okazywać otwarcie swoich uczuć.

Przyjaciele zwracają się do Ady używając zwrotów i zdrobnień takich jak: Adela, Adelka, Adzia, Adusia, Adelka,  Adasz, Adaśka, Adeczka, Adela, Adeladka, Adeńka, Adi, Adia, Adka, Adna, Adrianka, Adu, Aduch, Aducha, Aduchna, Adul, Adula, Adulec, Adulek, Aduleńka, Adulka, Adunia, Adusia, Adusieczka

Istnieją przysłowia związane z tym imieniem:

  • „Ada to nie wypada”
  • „Ada słucha tego nierada jaka tego przyczyna, bywa, że się zapomina”

Imieniny Ady

Ada imieniny obchodzi w następują dni: 6 kwietnia, 28 lipca oraz 12 grudnia.

Znane osoby o imieniu Ada

  • Ada Falcon – argentyńska aktorka
  • Ada Rusowicz – piosenkarka
  • Ada Lovelace – angielska matematyczka
  • Ada Wong – fikcyjna bohaterka gry komputerowej
  • Ada Fijał – aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *