Imię: Wirgiliusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Wirgiliusz? Kiedy są imieniny Wirgiliusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Wirgiliusz

Wirgiliusz – lub Wergiliusz; imię męskie pochodzenia łacińskiego, oznacza ono „gałązkę winorośli„. Imię pochodzi od rzymskiego rodu Wirgiliuszów, Wergiliuszów. Istnieje dwóch świętych o tym imieniu.

Mężczyzna o imieniu Wirgiliusz jest zawsze energiczny, żywy i dynamiczny. Wszędzie go pełno, a czuje, że żyje dopiero wówczas, gdy dzieje się dużo wokół niego, a on może działać, planować, nadzorować, doradzać, wtrącać się, podejmować decyzje, zmieniać i reorganizować plany itp. Jego żywiołem jest ruch, ciągłe zmiany i zawirowania. Nudzi go stabilizacja, stałość i w takich warunkach czuje, że nie jest potrzebny, a jego życie traci swój sens. Z tego powodu uwielbiają zmiany w każdej dziedzinie życia, podróże, przeprowadzki. Dopóki nie znajdą pracy, która przyniesie im satysfakcję, będą zmieniać miejsca pracy często i pochopnie. Świetnie natomiast Wirgiliusz sprawdzi się w zawodach artystycznych – pasjonuje ich praca w teatrze, organizowanie spektakli i perfomance’ów, taniec, śpiew, aktorstwo. Jednocześnie za tą żywością i energicznością idzie żywa inteligencja analityczna i syntetyczna jednocześnie.

Wirgiliusz bywa egocentryczny i ekscentryczny. Brakuje mu obiektywizmu w ocenie siebie i sytuacji, często będzie upierał się do upadłego przy swoich racjach wbrew rozsądkowi. Często zachowują się ekscentrycznie, by skupić na sobie uwagę i znaleźć się w centrum towarzystwa. W miłości bywają bardzo zaborczy i niesprawiedliwi, często będą dążyli do tego, by dominować w związku uczuciowym. Jednocześnie są bardzo uczuciowi, emocjonalnie reagują na wszelkie przejawy życia i niezmiernie trudno im zachować zdrowy rozsądek. Bywają kapryśni, nadwrażliwi, szczególnie na swoim punkcie. Życie z nimi nie jest łatwe, ale z pewnością przy nim nie będziemy się nigdy nudzić.

Imieniny Wirgiliusza

Wirgiliusz imieniny obchodzi najczęściej 27 listopada, lecz Wirgiliusz może także obchodzić imieniny 5 marca.

Znani imiennicy

  • Virgilio Noe – włoski duchowny katolicki, wysoki urzędnik Kurii Rzymskiej, kardynał;
  • Wergiliusz – poeta rzymski epoki augustiańskiej, autor Eneidy – eposu narodowego Rzymian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *