Imię: Adrianna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Adrianna? Kiedy są imieniny Adrianny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Adrianna

Adrianna – imię pochodzenia rzymskiego, żeński odpowiednik imienia Adrian, które oznaczało ‘mieszkańca miasta Adria, znajdującego się w pobliżu Wenecji’. W Polsce pojawiło się po raz pierwszy w 1350 roku i od tego czasu z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju.

Przede wszystkim, Adrianna to kobieta bardzo silna, odporna psychiczne, zawsze walczy o swoje, nigdy nie obawia się przeciwności losu. Poza tym, jest opanowaną osobą, nawet w obliczu największego zagrożenia nie traci zimnej krwi. A, co najważniejsze, kiedy poniesie jakąś porażkę, wyciąga z niej wnioski, uczy się, jak nie popełnić drugi raz tego samego błędu. Warto podkreślić to, iż nie warto mieć w niej wroga, bowiem jest niebezpieczną przeciwniczką, która zrobi wszystko, by zniszczyć osoby, które weszły jej w drogę lub wyrządziły krzywdę jej bliskim.

Oprócz tego, nikt nie jest w stanie zmusić, by zrobiła coś wbrew sobie, ponieważ nie ulega żadnym naciskom czy wpływom. Z pewnością, przekonana jest o słuszności swoich racji, których nieugięcie broni. Cechuje ją spora intuicja i wielki spryt, dzięki którym osiąga to, czego najbardziej pragnie, mianowicie pieniędzy i zaszczytów. Dlatego jej małżonek na pewno będzie wiódł sielskie życie, dlatego że Adrianna zatroszczy się o to, by mu niczego nie brakowało, a także zadba o rozwój jego kariery. Jednakże wybranek jej serca musi zawsze być w jej cieniu, robić to, czego ona pragnie i spełniać jej kaprysy.

Nie ulega wątpliwości to, że kobieta o tym imieniu postrzega świat z własnego punku widzenia, który bywa niesamowicie subiektywny. Otóż, zdarza się jej oceniać wszystko i wszystkich, ale jej ocenia zazwyczaj jest bardzo krzywdząca dla innych. Ponadto, bardzo rzadko zmienia swój sąd na temat jakieś sprawy lub osoby, chociaż nie ucieka od dyskusji na drażliwy temat. Należy też wspomnieć o tym, iż Adrianna jest uparta, a czasami nawet złośliwa, dlatego nie posiada licznych przyjaciół, którzy spotykaliby z nią dla niej samej. Ogromną jej zaletą jest osobisty urok, dlatego mężczyźni nie mogą od niej oderwać oczu, ale z drugiej strony rzadko do niej zagadują, gdyż obawiają się jej wewnętrznej siły, która od niej emanuje. Oczywiście, w towarzystwie zawsze jest w centrum uwagi niczym prawdziwa gwiazda.

Imieniny Adrianny

Imieniny Adrianny są obchodzone najczęściej 4 marca i 8 września. Adrianna może obchodzić imieniny także: 9 stycznia, 5 marca, 23 marca, 8 lipca, 9 lipca oraz 26 sierpnia.

Znane imienniczki

  • Adrianna Biedrzyńska – aktorka,
  • Adrienne Lecouvreur – aktorka,
  • Adrienne Clarkson – polityk,
  • Adrienne von Speer – mistyczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *