Imię: Balbina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Balbina? Kiedy są imieniny Balbiny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Balbina

Balbina – żeński odpowiednik imienia Balbin. Imię to ma pochodzenie łacińskie, wywodzi się od łacińskiego słowa balbinus, oznaczającego „jąkała”. Początkowo było to przezwisko pełniące funkcję przydomku. W źródłach łacińskich imię Balbin jest bardzo częste, natomiast wersja żeńska Balbina jest rzadka.

Kobiety o imieniu Balbina są przede wszystkim ujmujące i trudno im się oprzeć. Pełne są ujmującego czaru i uroku osobistego, które to właściwości przyciągają do nich innych ludzi. Dodatkowo mają zazwyczaj życzliwe, miłe usposobienie i świetnie czują się w towarzystwieUwielbiają znajdować się w centrum uwagi, uwielbiają błyszczeć, zachwycać innych, onieśmielać i zbierać wyrazy zachwytu i uznania. Każda Balbina ma w sobie coś z aktorki – koniecznie potrzebuje publiczności, która będzie jej słuchać i ją podziwiać, a wówczas nieświadomie uruchamia cały swój czar i wdzięk. Pewna siebie, zna swoją wartość, wie, że stać ją na wiele.

Razem z jej czarującą osobowością idzie w parze żywa inteligencja i intuicja, które podpowiadają jej jak postąpić, by zjednać sobie innych i by uniknąć kłopotów. Balbina na scenie, estradzie, przed publicznością czuje się jak ryba w wodzie. Kobiety te interesują się sztuką, muzyką  modą, wielką wagę przykładają do starannego stroju, który wedle nich stanowi wyraz osobowości. Istotna jest dla nich niezależność i wolność, uwielbiają podróże i nie spieszy im się do zakładania rodziny. W miłości Balbina bywa zaborcza i zazdrosna, ulega często gwałtownym, sprzecznym emocjom. Jednocześnie nie lubi stabilizacji, stałości i nudy w związku. Przy niej samej zaś nigdy nie jest nudno. Czarująca, energiczna i intrygująca.

Imieniny Balbiny

Imieniny Balbiny są najczęściej obchodzone 31 marca i 2 grudnia. Balbina może także obchodzić imieniny 11 marca.

Znane imienniczki

  • święta Balbina – męczennica rzymska, zmarła około 130 roku;
  • bł. Balbina z Asyżu – klaryska, krewna św. Klary;
  • Balbina Herrera – panamska polityk;
  • Balbina Steffenone – sopranistka włoska;
  • Balbina Świtycz-Widacka – poetka, rzeźbiarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *