Imię: Beata – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Beata? Kiedy są imieniny Beaty i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Beata

Beata to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa beata – “błogosławiona”, “szczęśliwa”, “przynosząca szczęście”W Polsce imię to pojawiło się w XIV wieku. Beata to kobieta, od której emanuje ciepło. Każdy ją lubi ponieważ jest bardzo serdeczna i miła. Jednakże narzeka na brak przyjaciółek. Nie radzi sobie w życiu i często miewa problemy. Czasem woli udawać słabą by uciec od odpowiedzialności.

Dlatego też w życiu poszukuje mężczyzny silnego, który mógłby zapewnić jej opiekę i otoczyłby ją ciepłem. Mając u boku takiego mężczyznę Beata będzie w stanie się wybić i uwierzyć w siebie. Założy dom, w którym będzie idealną żoną i matką. Zapewni swoim dzieciom dobre wychowanie z tradycyjnymi zasadami oraz zatroszczy się o zapewnienie rodzinnego ciepła i miłej atmosfery. Jest to kobieta bardzo inteligentna, ale mimo to często nie radzi sobie z praktycznymi problemami. W pracy unika brania jakiejkolwiek odpowiedzialności i raczej trzyma się na uboczu. Przez to traci okazję na awans i uznanie szefa. Beata to także osoba troskliwa, która martwi się losem innych i jeśli ktoś znajduje się w potrzebie ona nawet się nie zastanawia i biegnie mu z pomocą, często zapominając o domowych obowiązkach. Uwielbia spokój i nie lubi kiedy ktoś przeszkodzi jej w planach. Lubi przebywać na łonie natury, bo tam zawsze znajdzie ukojenie i pozbiera swoje myśli. Podróżowanie to jej pasja i nie chodzi jej o luksusowe hotele czy ekskluzywne restauracje, ale o fakt poznawania innych kultur, tradycji i zwyczajów.

Imieniny Beaty

Imieniny Beaty są najczęściej obchodzone 8 marca, 29 czerwca i 6 września. Beata może także obchodzić imieniny: 13 stycznia oraz 22 grudnia.

Znane imienniczki

  • Beata Jarmołowska – projektantka odzieży, artystka
  • Beata Kempa – posłanka na Sejm RP
  • Beata Kozidrak – piosenkarka
  • Beata Mikołajczyk – kajakarka
  • Beata Pawlikowska – dziennikarka, podróżniczka
  • Beata Sadowska – dziennikarka
  • Beata Tyszkiewicz – aktorka
  • Beata Tadla – polska dziennikarka radiowa, prezenterka telewizyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *