Imię: Bernadeta – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Bernadeta? Kiedy są imieniny Bernadety i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bernadeta

Bernadeta – imię pochodzi od imienia Bernard, które wywodzi się od słów bero, bern ‘niedźwiedź’ i bart ‘silny, w związku z czym oznacza człowieka silnego jak niedźwiedź. W Polsce stało się powszechne dopiero w XIX wieku, głownie za sprawą objawień, których doznała w Lourdes św. Bernadeta Soubirous. Obecnie, nadawane jest dosyć rzadko, choć nie można powiedzieć, iż odchodzi ono w zapomnienie.

Na początku trzeba powiedzieć, iż Bernadeta wcale nie jest groźna dla otoczenia, jakby mogło wskazywać jej imię, ale kiedy ktoś próbuje wyrządzić krzywdę jej dzieciom, potrafi być niebezpieczna i walczy o nie zacięcie. Przede wszystkim, Bernadeta na co dzień jest niezwykle uroczą kobietą, zawsze uśmiechniętą, pogodną i pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Oprócz tego, słynie z ogromnego poczucia humoru, uwielbia się śmiać, w szczególności z siebie. Ponadto, w jej towarzystwie nie można się nudzić, gdyż ma sto tysięcy pomysłów na minutę i co najważniejsze wszystkie chciałaby zrealizować.

Kobieta o tym imieniu kocha innym wręczać prezenty, zwłaszcza zabawne bibeloty, które potrafią obdarowanego rozśmieszyć do łez. Należy także wspomnieć o tym, iż jej dom zawsze jest pełen gości, gdyż Bernadeta nie cierpi samotności. Nie zależy jej także na robieniu wielkiej kariery zawodowej, gdyż nie przywiązuje wagi do tego. Dlatego to mąż Bernadki musi zarabiać pieniądze, by utrzymać rodzinę oraz zarządzać domowym budżetem, gdyż kobieta o tym imieniu jest w stanie wydać każdą sumę i to w krótkim czasie na rzeczy, które są jej w ogóle niepotrzebne.

Nie zapominamy o tym, iż Bernadeta to osoba rodzinna, kochająca opiekować się swymi maluchami, dla których najczęściej rezygnuje z pracy. Nie ma też w zwyczaju narzekać, tylko się cieszy się z tego, co posiada. Ponadto, żyje w zgodzie z rodziną, przyjaciółmi czy sąsiadami, ponieważ nie lubi się kłócić, dla dobra wspólnego woli ustąpić czy przytaknąć innym, byle załagodzić sytuację.  Bernadeta kocha przyrodę, w szczególności wędrówki górskie.

Imieniny Bernadety

Imieniny Bernadety obchodzone są najczęściej 11 lutego i 16 kwietnia. Bernadeta może także obchodzić imieniny 18 lutego.

Znane imienniczki

  • Bernadetta Matuszczak – kompozytorka,
  • Bernadeta Bocek-Piotrowska – polska biegaczka narciarska,
  • Bernadetta Machała-Krzemińska – polska aktorka filmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *