Imię: Marcela – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Marcela? Kiedy są imieniny Marceli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marcela

Marcela – to imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza kobietę, która należy do rodu Marceliuszy. Ród ten był jednym z najbardziej znanych. Stanowił odłam rzymskiego rodu Klaudiuszów. W czasach Cesarstwa Rzymskiego była to jedna z familii, z której wywodzili się znani urzędnicy i dowódcy wojskowi. Imię Marcela było początkowo nadawane córkom z tej właśnie rodziny. Marcela to osoba bardzo sympatyczna, przy tym pełna wdzięku i wyrachowana. Ma dobry gust i zna się na rzeczy. Zawsze wie jak dobrze wybrać i wszystkim doradza. Co najważniejsze ma zmysł estetyczny, dzięki któremu wie jak dobrać odpowiednie ciuchy lub jak urządzić mieszkanie. Jest wzorową matką i żoną, potrafi poradzić sobie z wszystkimi, nie tylko domowymi problemami. Jednakże jest to także kobieta uparta, która zawsze chce postawić na swoim. Nigdy nie odpuści i nie przeprosi, nawet gdy to ona jest winna i nie ma racji. Pragnie podporządkować sobie wszystkich dookoła już od najmłodszych lat. Na szczęście widzi też dużo pozytywnych aspektów życia i zawsze stara się nimi cieszyć. Marcela jest często zadufana w sobie, zbyt pewna siebie i egoistyczna. Jest zamknięta w sobie i nie lubi mówić o tym co myśli lub o tym, co ma zamiar zrobić. Woli raczej rozwiązywać problemy samodzielnie i nie obarczać nimi bliskich.

Mówi się, że kobiety o tym imieniu wykazują się dużym sprytem i są podstępne jak lisice, dlatego też łatwo jest im zwodzić innych. Nie są zbyt pomysłowe czy kreatywne, często kradną pomysły innym. Lubią wysługiwać się przyjaciółmi by doprowadzić do końca zaplanowane wcześniej działania. Uważane za kobiety idealnie stworzone do pracy na stanowisku reporterki telewizyjnej czy radiowej. Dzięki wspaniałej intuicji widzą jaki zrobić następny krok by nie pogorszyć swojej sytuacji. Ich ciekawość może im sprawić nieco problemów. Ulubiony kolor to ciemny róż, szczęśliwa liczba – 8.

Znajomi i rodzina zwracają się do nich używając zwrotów i zdrobnień takich jak: Marcelka, Marcelinka, Marcysia, Cela, Celka

Imieniny Marceli

Imieniny Marceli są obchodzone najczęściej 31 stycznia, lecz Marcela może także obchodzić imieniny 28 czerwca.

Znane imienniczki

  • św. Marcela Rzymianka
  • św. Marcela z Chauria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *