Imię: Józefina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Józefina? Kiedy są imieniny Józefiny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Józefina

Józefina – imię pochodzenia hebrajskiego, stanowi żeński odpowiednik imienia Józef wywodzącego się od słowa Jehoseph ‘nie Jahwe przysparza’, w związku czym stanowi ono pewnego rodzaju życzenie bogactwa i pomyślności. Przede wszystkim, kobieta o tym imieniu jest bardzo pracowitaambitna, zawsze zmierza do wyznaczonego celu. Z pewnością, brzydzi się niesprawiedliwością, dlatego za wszelką cenę dąży do prawdy, którą ceni sobie nade wszystko.

Ponadto, Józefina to kobieta, która potrafi poświecić się dla rodziny, a kiedy trzeba, gotowa jest również dla dobra swoich bliskich zrezygnować ze swych planów życiowych. Nie ulega wątpliwości to, iż jest ona niezwykle odpowiedzialną osobą, która zawsze jak oka w głowie strzeże powierzone jej opiece osoby, zwłaszcza dzieci. Oprócz tego, wyróżnia się niezwykłą sumienną i dokładnością w wykonywaniu zleconych jej zadań, co jest jej niewątpliwe największą zaletą.

Należy zwrócić uwagę na to, iż jest bardzo odporna na stres, a co najważniejsze porażki nigdy jej nie załamują, wręcz przeciwnie wzmacniają ją. Warto podkreślić to, iż Józefina jest niesamowicie emocjonalną osobą, która jest stała w uczuciach, w związku z czym jest dobrą żoną, a także matką. Nie zapominamy także, iż często kobieta o tym imieniu cechuje się talentem artystycznym, zwłaszcza plastycznym i muzycznym. Należy powiedzieć o tym, iż Józefina jest typem optymistki oraz wierzy ludziom i nigdy nie ocenia ich z góry.

Oczywiście, Józefina to kobieta, która posiada wiele wdzięku, dlatego na ogół cieszy się powodzenie u płci przeciwnej. Ponadto, czasami bywa nieśmiała i skromna, gdyż nie lubi mówić ani o sobie, ani tym bardziej o swoich talentach czy sukcesach. Z pewnością, wyróżnia się nienagannymi manierami i zawsze wie, jak się zachować w danej sytuacji, w związku z czym wiele osób stawia sobie ją za wzór postępowania.

Imieniny Józefiny

Imieniny Józefiny są obchodzone najczęściej 8 lutego, lecz Józefina może także obchodzić imieniny: 12 marca oraz 22 października.

Znane imienniczki

  • Józefina – żona Napoleona Bonapartego,
  • Josephine Baker – czarnoskóra dziewczyna, która była gwiazda francuskich rewii,
  • bł. Józefina Bakhita – pierwsza Sudanka wyniesiona na ołtarze,
  • Anna Józefina Lubieniecka – polska wokalistka,
  • Marie Trintignant, właśc. Marie Joséphine Innocente Trintignant — francuska aktorka filmowa i telewizyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *