Imię: Michał – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Michał? Kiedy są imieniny Michała i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Michał

Michał – biblijne imię pochodzące od jednego z archaniołów. W języku hebrajskim znaczy tyle, co „któż (jest taki) jak Bóg”. Jego żeńską formą jest Michalina.

Osoby noszące to imię są bardzo ambitne. Nie uciekają przez trudnościami i przeciwnościami, na które wystawia je los, lecz dzielnie stawiają czoła rzeczywistości, z którą zresztą doskonale sobie radzą.

Mają zaufanie do siebie i swoich umiejętności. Bardzo opanowani, potrafią zachować zimną krew w niemal każdej sytuacji. We wszystkim, co ich spotyka szukają pozytywnych stron. Nie mają problemu z akceptacją rzeczywistości. Odpowiedzialni i sumienni, obowiązki to dla nich rzecz święta.

Lubią podejmować się nowych wyzwań, zwłaszcza takich, w których spotykają godnych siebie przeciwników. Ich wrodzony optymizm, zdecydowanie i pewność siebie wyróżnia ich jako dobrych przywódców.

Lubią się pokazać i błyszczeć w towarzystwie. Dobrze czują się na kierowniczych stanowiskach, lecz równie dobrze sprawdzają sie jako pedagodzy.

Trzeba przyznać, że szczęście ich nie opuszcza. Cenią sobie życie dostatnie i wygodne. Umieją cieszyć się tym, co zsyła im los.

Zwykle kierują się w życiu logiką. Intuicja, do której podchodzą dość nieufnie, nie jest dla nich najlepszym doradcą.

Uczuciowi i wrażliwi, nawet jeśli tego nie uzewnętrzniają. Przyjaźń jest dla nich najważniejsza. Są jednak bardzo pamiętliwi i rzadko wybaczają wyrządzone raz krzywdy.

Imieniny Michała

Imieniny Michała są najczęściej obchodzone: 10 kwietnia, 4 maja, 23 maja i 29 września. Michał może także obchodzić imieniny: 23 stycznia, 10 lutego, 17 lutego, 2 marca, 6 kwietnia, 8 maja, 14 maja, 14 czerwca, 20 czerwca, 5 lipca, 25 sierpnia, 29 sierpnia, 1 września, 6 września oraz 23 listopada.

Znani imiennicy

Dowiedz się więcej: Znaczenie imienia Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *