Imię: Kordian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Kordian? Kiedy są imieniny Kordiana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kordian

Kordian – imię to wywodzi się z polskiej tradycji romantycznej. Jego twórcą jest jeden z trzech wieszczów narodowych – Juliusz Słowacki. Nadał je bohaterowi swojego poematu romantycznego o tym samym tytule. Pierwsza sylaba imienia wywodzi się od łacińskiego „cor” – serce, umysł, uczucie, odwaga, rozum, całe zaś imię oznacza „dający serce”. Nigdy nie zyskało większej popularności, obecnie także nadawane jest bardzo rzadko.

Kordian, zgodnie z etymologią imienia, to człowiek mający serce na dłoni. Naturę ma ekstrawertyczną, jest szczery i bezpośredni, jednak pozostaje przy tym nieco tajemniczy. Cechuje go duża inteligencja, błyskotliwość i pewność siebie. Co ciekawe, potrafi działać w pełni dynamicznie tylko wtedy, gdy w pełni uczestniczy w życiu społecznym lub zawodowym i w pełni się w nie zaangażuje.

Mężczyzna noszący to imię ma naturę szefa. Jest odporny na wpływy innych, jednak chętnie słucha sugestii ludzi z jego otoczenia. Jest w stanie w pełni zainteresować się daną sprawą tylko wtedy, gdy trzyma jej ster w ręku. Jest wiernym, szczerym, bezinteresownym i wspaniałomyślnym przyjacielem, nieoczekującym niczego w zamian za swą przyjaźń. Chętnie pomaga innym i często angażuje się w działalność społeczną i charytatywną. Ludziom ufa nieomal bezgranicznie i naiwnie, przez co nierzadko zostaje wykorzystany przez innych. Jest wyczulony na wszystko co ludzkie, potrafi dostrzec wartość obecności innych.

Imieniny Kordiana

Imieniny Kordiana są obchodzone najczęściej dnia 22 października.

Znani imiennicy

  • Kordian Korytek – polski koszykarz
  • Kordian Józef Zamorski – generał Wojska Polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *