Imię: Maksymilian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Maksymilian? Kiedy są imieniny Maksymiliana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Maksymilian

Maksymilian to imię męskie pochodzenia łacińskiego.

Osoby o tym imieniu to bardzo niespokojne duchy. Stanowcze i zdecydowane. Połowiczne rozwiązania, ani kompromisy na pewno nie są dla nich. Ich życiowe motto brzmi: „Wszystko albo nic”.

Niesamowicie wytrwali w dążeniu do celu. Nie zrażają się porażkami ani problemami. Gdy coś im nie wyjdzie, zaczynają od nowa – i tak do skutku.

Życie traktują jak wyzwanie. Od siebie również dużo wymagają. Idą w tym kierunku, gdzie mogą napotkać jakiekolwiek trudności. To bowiem motywuje ich do działania. Z pewnością nie zadowolą się łatwymi i niewymagającymi wysiłku rozwiązaniami.

Ich osobowość można określić mianem „łagodnego choleryka”. Zdolność posługiwania się innymi opanowali do perfekcji. Typowi ekstrawertycy, posiadający nadzwyczajne zdolności komunikacyjne i dyplomatyczne. Obiektywni, ale tylko wtedy, gdy mają w tym swój własny interes. Pewni siebie, choć tylko z pozoru. Gdy z czymś się nie zgadzają, głośno o tym mówią.
Posiadają wrodzony talent aktorski, który jednak głównie służy im do manipulacji i gry na uczuciach innych.

Honor jest dla nich najważniejszy. Są bardzo przewrażliwieni, jak chodzi o jego utratę. Całe życie obawiają się tego, aby ktoś nie zechciał wykorzystać ich hojności, dość względnej zresztą.

Pracowici, ale tylko wtedy, gdy sami czerpią korzyści ze swojej pracy.

Imieniny Maksymiliana

Imieniny Maksymiliana są obchodzone najczęściej 14 sierpnia i 12 października. Maksymilian może obchodzić imieniny także: 12 marca, 21 sierpnia, 26 sierpnia oraz 29 października.

Znani imiennicy

  • Maksymilian Robespierre – francuski adwokat i mówca
  • Św. Maksymilian Maria Kolbe – polski franciszkanin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *