Imię: Jeremi – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Jeremi? Kiedy są imieniny Jeremiego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Jeremi

Jeremi – imię hebrajskie, stanowi formę pokrewną imienia Jeremiasz wywodzącego się od zwrotu Jirme-jabu ‘Jahwe, podnieść mnie z nędzy i upadku’, a więc może określać ‘mężczyznę wywyższonego przez Boga’. W naszym kraju pojawiło się w dobie średniowiecza, gdzie cieszyło się umiarkowanym zainteresowaniem, a obecnie należy do bardzo rzadkich imion męskich.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest opanowany, kiedy wymaga tego sytuacja, woli ustąpić niż wdawać się w sprzeczki. Posiada przyjacielskie usposobienie, zawsze tryska dobrym humorem, a z jego twarzy nie znika uśmiech. Warto podkreślić to, iż Jeremi jest niezwykle wrażliwy, ale za to stały w swoich uczuciach i postanowieniach. Ponadto, potrafi się przystosować szybko do nowych miejsc, nigdy nie narzeka, tylko docenia to, co posiada. Oczywiście, jego życie rodzinne upływa w harmonii, szczęściu i dostatku, gdyż Jeremi jest wzorowym mężem i ojcem, który dba o swoją rodzinę.

Trzeba także wspomnieć o tym, iż jest on niesamowicie energicznym człowiekiem, który ciągle jest w ruchu. Bywa, iż ma wybujałą wyobraźnię, zdarza się mu fantazjować, w związku z czym kontakt z rzeczywistością niejednokrotnie jest dla niego bolesny. Oprócz tego, najczęściej jest duszą towarzystwa, gdyż ma rewelacyjne poczucie humoru i jak magnez przyciąga ludzi do siebie. Poza tym, często miewa zmysł artystyczny, jest wyczulony na piękno, niejednokrotnie próbuje swych sił np. w malarstwie. Z pewnością, mężczyzna o tym imieniu wie, czego chce i zazwyczaj osiąga swój cel.

Na uwagę zasługuje także fakt, że Jeremi jest bardzo zaradny, potrafi sam rozwiązywać swoje problemy, niechętnie prosi innych o pomoc, ponieważ nie lubi zawracać głowy bliskim osobom. Kocha podróże, w szczególności górskie, gdzie może spalić nadmiar energii, która go roznosi. Poza tym, zawsze jest idealnie ubrany i posiada nienaganną fryzurę, dlatego przyciąga zalotne spojrzenia kobiet, które spotyka na swej drodze.

Imieniny Jeremiego

Imieniny Jeremiego są obchodzone najczęściej dnia 1 maja, lecz Jeremi może także obchodzić imieniny: 16 lutego, 5 kwietnia, 14 maja, 7 czerwca, 26 czerwca oraz 15 września.

Znani imiennicy

  • książę Jeremi Michał Wiśniowiecki – ojciec króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego,
  • Jeremi Przybora – satyryk i poeta,
  • Jerema Marciszewski – historyk,
  • Jerema Stępkowski – aktor,
  • Jeremy Irons – aktor,
  • Jeremy Toulalan – francuski pisarz,
  • Jeremy Clarkson – amerykański dziennikarz motoryzacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *