Imię: Narcyza – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Narcyza? Kiedy są imieniny Narcyzy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Narcyza

Narcyza to żeńska forma imienia Narcyz. Jest to imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od imienia mitologicznego młodzieńca, który był zadufany w sobie i po prostu zakochał się we własnym odbiciu. Od tego też imienia pochodzi psychologiczne pojęcie narcyzmu, czyli dobrze znanego nam samouwielbienia. Imię to w Polsce pojawiło się w XIX wieku.

Narcyza jest bardzo niejednoznaczna. Mówi się że to kobieta o podwójnej naturze. Jest bardzo przebiegła i nie da się jej wykiwać. Umie sobie poradzić w każdej sytuacji. Potrafi dyplomatycznie rozwiązywać problemy i odnosi wiele sukcesów w życiu zawodowym. Narcyza to niestety kobieta bardzo wrażliwa, którą niesamowicie łatwo zranić. Jest uzależniona od decyzji innych i nie walczy o wdroczenie swoich planów. W pracy chce osiągnąć jak najwięcej, bo jest zachłanna. Często woli odseparować się od grupy by iść własnymi, nieutartymi ścieżkami. Uwielbia przebywać w samotności, ale jak się okazuje jest doskonałą towarzyszką wszelkich zabaw.

Wykazuje się ponadprzeciętną inteligencją i niezwykłą pamięcią. Dlatego też trzeba uważać co i kiedy się mówi. Bardzo ambitna w tym co robi. Dążenie do celu to jej pasja. Co ciekawe jest bardzo uczuciowa i całkowicie poświęca się dla osoby, która jest jej bliska. Nieustannie szuka zaufania u swoich partnerów i kiedy już je znajdzie czuje się na tyle pewnie by ułożyć sobie życie u jego boku oraz założyć dom, w którym będzie panować miła, kochająca atmosfera.

Myśli praktycznie i nigdy nie stawia przyjemności na pierwszym miejscu. Niestety nie jest najlepszą gospodynią domową. Po prostu nie ma pojęcia jak dbać o dom, męża I dzieci, ale z czasem gdy tylko wyraża chęci może wszystkiego się nauczyć.

Imieniny Narcyzy

Imieniny Narcyzy wypadają 17 września i 8 grudnia.

Znane imienniczki

  • Narcyza Żmichowska – powieściopisarka i poetka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *