Modne imię Imieniny 1 grudnia, 27 lipca, Imię żeńskie na N

Natalia – imię pochodzenia łacińskiego. Powstało z połączenia słów “dies natalis”(dzień narodzin), co oznacza: “ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym”. Jest to dziewczyna o subtelnym charakterze. Czasem jednak jest zdolna do podjęcia stanowczych kroków i nie zawaha się użyć gróźb. Melancholijna, często skłonna do depresji. Ma własne zdanie i nie lubi gdy ktoś próbuje jej coś narzucić lub wmówić.

Dąży do tego by postawić na swoim i chociaż ktoś próbował by nie wiadomo jak bardzo ona nie odpuści. Jest bardzo pewna siebie, przy czym nie ufa innym. Widzi wszystko według własnej miary i zawsze pragnie by wszyscy liczyli się z jej zdaniem.Niestety jest słaba psychicznie, to też każda, nawet najmniejsza porażka wpływa na nią niekorzystnie. Jest mściwa i pamiętliwa, dlatego z trudem przychodzi jej komuś wybaczyć. Imię to zwykle noszą kobiety o wnikliwym umyśle oraz rozwiniętych pasjach. Kiedy są młodymi dziewczętami wyróżniają się swoją ponadprzeciętną powagą i rozumnością. Od najmłodszych lat są pewne swoich wyborów i mają świadomość podejmowanych decyzji oraz wiążących się z nimi konsekwencji. Są posłuszne i starają się podążać drogą wskazaną im przez rodziców. Natalie są przeważnie zainteresowane rzeczami, którymi większość z nas po prostu się nie interesuje.

Abstrakcyjne zjawiska, niewytłumaczalne sytuacje to to co je pociąga najbardziej. Lubią matematykę i inne przedmioty ścisłe. Często trzymają się na uboczu, bo nikt nie może zrozumieć ich ponadczasowych i niezrozumiałych zainteresowań. Dlatego też Natalie wolą otaczać się gronem starszych przyjaciół, bo wśród nich znajdują zrozumienie. Nie lubią być w świetle jupiterów, raczej wolą kiedy ktoś inny odkryje ich prawdziwe zdolności. Jak się okazuje zwykle dzięki zbiegom okoliczności zdobywają to czego pragną.

Znajomi i rodzina zwracają się do nich używając zwrotów takich jak: Nacia, Nastusia, Natalcia, Nata, Natala, Natalka, Natka, Natusia, Natuś

Znane imienniczki:

  • Natalia Koryncka-Gruz – polska scenarzystka i reżyserka filmowa
  • Natalia Lach-Lachowicz – fotografik, malarka, rzeźbiarka
  • Natalie Raitano – amerykańska aktorka telewizyjna
  • Natalie Portman – aktorka amerykańska
  • Natalia Krawulska – polska siatkarka
  • Natalia Kukulska – polska piosenkarka
  • Natalie Glebova – Miss Universe w 2005 roku
  • Natasha Saint-Pier – kanadyjska piosenkarka
Twoje imię
Jakie imię wybrać?