Imię: Nikola – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Nikola? Kiedy są imieniny Nikoli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Nikola

Nikola – imię żeńskie, które w Polsce nadawane jest od niedawna, jednak szybko zyskuje coraz większą popularność (na Zachodzie już jest bardzo popularne). Najprawdopodobniej pojawiło się pod wpływem francuskim lub angielskim. Jest to współcześnie wprowadzony do polszczyzny żeński odpowiednik imienia Mikołaj. Wywodzi się od greckich słów „nike”, oznaczającego „zwycięstwo” oraz „laos” – lud. Można je więc interpretować jako „ta, która zwycięża dla ludu” albo „zwyciężczyni”. Znane są także inne formy tego imienia, takie jak Nicola, Nicole i Nicol, jednak występują one znacznie rzadziej, a ponadto Rada Języka Polskiego wydała o nich negatywną opinię.

Nikola odznacza się przede wszystkim stanowczością i zaradnością. To naprawdę silna kobieta, która nie lubi od kogokolwiek zależeć lub kogokolwiek słuchać. Natura obdarzyła ją nie tylko dużą inteligencją, ale także mądrością życiową. Jest świetną obserwatorką wszystkiego, co wokół niej się rozgrywa, czyni trafne spostrzeżenia i świetnie wyciąga wnioski. Pomaga jej w tym także doskonale rozwinięta intuicja.

Kobieta nosząca to imię często zachowuje się kokieteryjnie, między innymi cieszy się dużym powodzeniem wśród mężczyzn. Nie waha się użyć swego wrodzonego wdzięku i uroku by kogoś zauroczyć i załatwić dzięki temu prywatne interesy. To oryginalna osoba mająca własne pomysły na życie. Bardzo ważna jest dla niej miłość i znalezienie swej drugiej połówki. Pragnie być wyrocznią mody, stylu i elegancji dla swych koleżanek. Znakomicie odnajdzie się jako businesswoman lub psycholożka oraz we wszystkich zawodach wymagających szerokiego kontaktu z ludźmi.

Imieniny Nikoli

Nikola imieniny obchodzi: 19 maja, 10 września, 1 listopada oraz 6 grudnia.

Znane imienniczki

  • Nicole Arendt – tenisistka amerykańska
  • Nicole Fontaine – francuska działaczka polityczna
  • Nicole Kidman – aktorka australijska
  • Nikki Nova – modelka
  • Nicole Pratt – tenisistka australijska
  • Nicole Richie – amerykańska piosenkarka
  • Nicole Scherzinger – wokalistka zespołu The Pussycat Dolls
  • Nicole Vaidišová – czeska tenisistka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *