Imię: Seweryn – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Seweryn? Kiedy są imieniny Seweryna i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Seweryn

Seweryn to imię wywodzące się z języka łacińskiego, konkretnie zaś od słowa „severus”, oznaczającego „surowy, ostry, poważny, twardy, srogi”. Oznacza ono zatem człowieka, który jest surowy i ostry dla siebie i innych. W Polsce notowane jest od końca XIV wieku, ale większą popularność zdobyło dopiero w połowie XX wieku.

Bojowy, entuzjastyczny, wojowniczy, czasem wręcz gwałtowny – taki jest charakter każdego Seweryna. To mężczyzna o niezwykle romantycznej naturze, nieco tajemniczy i zamknięty w sobie, często z tendencją do melancholii. Pociąga go to, co nieodgadnione, mroczne i nietypowe, lubi ryzyko i nie boi się niebezpieczeństw. Wszystkie osiągnięcia życiowe zawdzięcza jedynie własnym wysiłkom.

Seweryn jest pracowity, cierpliwy i wytrwały, ale czasem ma problemy z komunikatywnością. Cechuje go prostolinijność, pozbawiony jest wszelkiego wyrachowania, nie lubi i nie umie chwalić się swoimi sukcesami, w życiu kieruje się jedynie sercem. Jest bardzo wyczulony na los innych i ich potrzeby i skory do pomocy. To świetny słuchacz, który zawsze służy dobrą radą.

Czasem bywa skąpy i uparty. Jest tradycjonalistą w kwestii wychowania dzieci, którym usiłuje zaszczepić szacunek dla ludzi i zamiłowanie do pracy. Najlepsze dla niego zawody to te związane z medycyną, muzyką, sztuką lub oświatą. Nawet złożone problemy nie są dla niego zbyt trudne, jednak w życiu codziennym czasem brakuje ma praktycznego podejścia do życia.

Imieniny Seweryna

Imieniny Seweryna są obchodzone najczęściej: 8 stycznia, 8 czerwca, 23 października, 1 listopada i 19 listopada. Seweryn może obchodzić imieniny także: 11 lutego, 2 września oraz 24 września.

Znani imiennicy

  • Søren Kierkegaard – filozof i poeta
  • Seweryn Krajewski – kompozytor, piosenkarz
  • Seweryn Nowicki – polski reżyser dubbingowy, pionier sztuki dubbingu w Polsce
  • Seweryn Rzewuski – hetman polny koronny
  • Seweryn Gancarczyk – piłkarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *